• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Chcesz nadal pobierać 500+ na dziecko? Musisz złożyć nowy wniosek

6 maja 2021

Z końcem maja 2021roku upływa termin przyznania świadczenia wychowawczego 500+. Osoby, które nadal chcą je pobierać na dzieci, muszą złożyć nowy wniosek. MOPS przypomina, by nie popełniać podstawowych błędów.

Wnioski można składać w MOPS (do urny)

 

1 lutego ruszył nabór wniosków w ramach programu 500+ na nowy okres świadczeniowy, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2021 roku do końca maja 2022 roku. Wnioski przez internet można złożyć na trzy sposoby. Za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy ZUS. To proste systemy, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków. Z kolei od 1 kwietnia 2021r. można również składać wnioski drogą tradycyjną w wersji papierowej. Wypełnione wnioski można wysłać pocztą lub wrzucić do urn znajdujących się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (przy głównym wejściu do ośrodka - w godzinach od 7 do 19 - oraz z boku budynku – wejście przez bramę - w godzinach od 8 do 13 i od 13.30 do 16).

- Apelujemy, aby uważnie wypełniać wnioski – jeśli ktoś popełni błędy albo nie uzupełni niezbędne pola,  będzie wzywany do jego uzupełnienia, a to wydłuży procedurę. Należy pamiętać także, aby wybrać formularz wniosku na okres świadczeniowy 2021/2022 - przypomina Justyna Piątek, rzeczniczka MOPS w Radomiu.

Nie popełniaj tych błędów

Najczęściej popełniane błędy przy wypełnianiu wniosków to: brak adresu zamieszkania wnioskodawcy, stan cywilny wnioskodawcy oraz brak zaznaczonej informacji o przebywaniu, bądź nieprzebywaniu za granicami Rzeczypospolitej Polskiej. - Prosimy także o uzupełnianie adresu e-mail, ponieważ tylko za pośrednictwem poczty internetowej możemy wysłać informację o przyznaniu świadczenia. Przypominamy, że w przypadku zmiany stanu cywilnego wnioskodawcy, do wniosku należy dołączyć kopię prawomocnego wyroku sądu o rozwodzie lub separacji. Dla ułatwienia wzór poprawnie wypełnionego wniosku znajduje się na stronie www.mops.radom.pl w zakładce wzory poprawnie wypełnionych wniosków - wyjaśnia rzeczniczka.

Do tej pory do radomskiego MOPS wpłynęło 19 tys. 790 wniosków o świadczenie wychowawcze na okres zasiłkowy 2021/2022. - W porównaniu z poprzednim okresem zasiłkowym szacujemy, iż brakuje jeszcze około 4 tys. wniosków - podaje Justyna Piątek.

kat, bdb

 

Tags