Choinki i girlandy na ulicach

11 grudnia 2007
Girlandy, choinki, świetlne elementy - to wszystko przyozdobi ulice miasta w okresie przed i świątecznym. Instalowanie dekoracji ma się zakończyć przed niedzielą.  Choinka na Pl. Konstytucji będzie największa


Miasto wyda w tym roku na świąteczne ozdoby około 40 tys. zł. - W tym roku dekoracje pojawią się w nowych miejscach, postawimy także więcej niż zazwyczaj choinek - wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota.

Największa - 12-metrowa choinka znajdzie się na Pl. Konstytucji, kolejna na Pl. Jagiellońskim pod teatrem i 5-metrowa, ale żywa w Rynku. Magistrat zakupi także 27 choinek, które będą zdobione przez dzieci i młodzież podczas specjalnego konkursu 16 bm. oraz drzewka do dekoracji sceny. Zostaną one potem wykorzystane do wykonania scenografii podczas Sylwestra na Pl. Jagiellońskim. Na choinkach zawisną kolorowe kule.

Iluminacje rozbłysną oczywiście na ul. Żeromskiego, budynku Urzędu Miejskiego, na ul. Traugutta od dworca do ul. Waryńskiego. - Po raz pierwszy podziwiać będziemy girlandy na siedzibie szkoły muzycznej oraz  światełka na słupach i latarniach przez dworcem - dodaje Piechota.

Świąteczna dekoracjja miasta ma być gotowa do końca tygodnia.