…. co ma włosy jak atrament

22 kwietnia 2007
72 uczestników przyjechało do Radomia na II Ogólnopolski Festiwal Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia”. Imprezę organizował Młodzieżowy Dom Kultury. Do finału –  a zarazem gali laureatów - zakwalifikowało się 18 dziewcząt i chłopców  w wieku od 6 do 16 lat. 
 Majka JeżowskaPiotruś Zubek
Sala koncertowa Urzędu Miejskiego zapełniła się także bardzo młodą widownią. Nie siedziała ona jednak karnie w fotelach, ale oblepiła scenę, tańczyła i śpiewała razem z wykonawcami. A także samą Majką Jeżowską, która nie tylko była gwiazdą festiwalu. Również – przewodnicząca jury i prowadzącą galę. Konkurencję robił jej jednak Szymon Wydra rozdając masę autografów i fotografując się z małymi fanami swoich piosenek.

 

  Kacper Sadowski z Radomia  

 

 

 Wykonawcy prezentowali całą gamę popularnych piosenek Majki Jeżowskiej; zarówno dynamiczne utwory w stylu latynoskim, jak i liryczne, nostalgiczne ballady. Niektóre piosenki miały po kilka interpretacji i to też pozwoliło porównać walory i umiejętności wykonawców. Część z nich to laureaci podobnych festiwali w kraju, niektórzy zwyciężyli również w ubiegłorocznej, pierwszej edycji radomskiej imprezy

Bartek Kawałek

 

  Aleksandra Gujska  

 

Daria Zabiałow Emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników. Pierwsze miejsce w kategorii od 5 do 9 lat przyznano Piotrusiowi Zubkowi z Warszawy, w kategorii od 9 do 12 lat – Aleksandrze Gujskiej z Warszawy. Wśród najstarszych uczestników (13 –16 lat) pierwsze miejsce ex euqo zajęły: Daria Zabiałow z Koszalina i Małgorzata Nakonieczna z Kilec.

 

 Były też nagrody specjalne – tę od prezydenta Radomia dostał Bartek Kawałek ze Strzyżewic k. Lublina, kuratorium oświaty  - Kacper Sadowski z Radomia. Nagrody ufundował także Szymon Wydra; dostały je Sylwia Hunek z Lubartowa i Magda Lubczyk z Lublina. Małgosia Nakonieczna

 

Laureaci pierwszych miejsc pojadą na wycieczkę do paryskiego Eurodisneylandu; dwie najstarsze wokalistki – na obóz taneczny ufundowany przez jedną z radomskich szkół tańca.