Czerwona kartka od policji

14 listopada 2006
Jeden ze sklepów na Południu dostał od policji tzw. czerwoną kartę. Oznacza to, że  z pewnością nie będzie już sprzedawał alkoholu. Wniosek o cofnięcie zezwolenia wystosowała sekcja prewencji radomskiej KMP.

- Od pewnego czasu docierały do nas sygnały od mieszkańców osiedla, że przed tym sklepem  spożywany jest alkohol, zakłócana jest cisza nocna oraz porządek. Od pewnego czasu teren wokół placówki objęty był ścisłym nadzorem policji, pojawiało się tam więcej patroli – informuje Katarzyna Kucharska z sekcji prewencji KMP. -  Podczas jednej z interwencji policjanci zastali w sklepie trzech mężczyzn, którzy pili alkohol. Najpierw właściciel dostał tzw. żółtą kartę i od razu, ze względu na wcześniejsze skargi, czerwoną.

Teraz decyzję, czy cofnąć sklepowi koncesję podejmie Urząd Miejski.

Kilka innych sklepów, głównie na Południu również dostało żółte karty. -  Prosimy mieszkańców Radomia, którzy widzą, że w sklepach klienci piją alkohol, albo jest on podawany osobom nieletnim lub nietrzeźwym o natychmiastowe przekazywanie takich sygnałów policji pod numer 997 lub straży miejskiej pod numer 986 - apeluje Katarzyna Kucharska.