• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dorota Rajkowska prezesem Rewitalizacji. Do 2018 roku kierowała Portem Lotniczym Radom

10 sierpnia 2021

Rewitalizacja ma nowego prezesa. Została nim Dorota Rajkowska, którą na to stanowisko wybrała dzisiaj rada nadzorcza miejskiej spółki. Nowa szefowa kierowała już jednostką podległą gminie jako prezes Portu Lotniczego Radom.

 

Dorota Rajkowska

 

Jak informuje w komunikacie biuro prasowe urzędu miejskiego, Dorota Rajkowska ukończyła studia magisterskie na kierunku ekonomia. Posiada też tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. W latach 2015-2018 była prezesem zarządu w Porcie Lotniczym Radom, a ostatnio pracowała jako główny specjalista ds. finansowania inwestycji w Radomskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Rajkowska jest drugim prezesem Rewitalizacji powołanym przez radę nadzorczą w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jej poprzednik Robert R. został odwołany po zaledwie ponad trzech miesiącach kierowania spółką, po tym jak prokuratura postawiła mu korupcyjne zarzuty dotyczące okresu, gdy był dyrektorem Zakładu Usług Komunalnych.

Robert R. zastąpił na tym stanowisku Włodzimierza Koneckiego; w marcu bez jego wiedzy i autoryzacji główna księgowa podała oszustowi podającemu się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji kody, umożliwiające przelanie około 1,5 mln zł z rachunku spółki na inne konta w bankach. Rzekomy policjant miał ostrzegać kobietę, że pieniądze Rewitalizacji są zagrożone atakiem hakerskim i dlatego trzeba je chronić. Pracownica Rewitalizacji zorientowawszy się, że może mieć do czynienia z oszustem, sama zablokowała pięć z 20 przelewów i powiadomiła policję. Została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Rewitalizacja odzyskała około 1 mln zł.

kat, bdb

 

Tags