Dziś było spoko

24 kwietnia 2007
Ogrody, piękno przyrody, estetyka – to główne tematy egzaminu, który pisali dziś gimnazjaliści w całej Polsce. W Radomiu do testu przystąpiło ponad 3 tysiące uczniów. Było łatwo - twierdzą chłopcy
Ogrody, piękno przyrody, estetyka – to główne tematy egzaminu, który pisali dziś gimnazjaliści w całej Polsce. W Radomiu do testu przystąpiło ponad 3 tysiące uczniów.

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 120 minut. Uczniowie trzecich klas rozwiązywali test humanistyczny. Kilka minut po 11 zmęczeni, ale zadowoleni gimnazjaliści zaczęli opuszczać sale gimnastyczne. - Test nie był trudny, byłam dobrze przygotowana i skończyłam pisać przed czasem – opowiada Beata Szymańska, uczennica gimnazjum nr 23 przy liceum im. J. Kochanowskiego. - Uczę się w klasie o profilu humanistycznym , dlatego nie bałam się dzisiejszego testu. Bardziej obawiam się jutrzejszego egzaminu, bo to matematyka – dodaje Beata. Beata skończyła przed czasaem

Podobnego zdania są jej koledzy ze szkoły. - Dziś było spoko, test był naprawdę łatwy – zgodnie twierdzą chłopcy. - W teście z historii trzeba było uzupełnić daty, zakreślić właściwe odpowiedzi. Nauczyciele, którzy zasiedli w komisji egzaminacyjnej potwierdzają opinie uczniów. - Młodzież  była dobrze przygotowana, wszyscy powinni zdać. A test był tak skonstruowany, że nie powinien sprawić nikomu trudności – zgodnie komentują poloniści z PG nr 23.

Jutro uczniowie trzecich klas zmierzą się z testem matematyczno-przyrodniczym. Wynik egzaminu w dużym stopniu zadecyduje o tym, czy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół. Zaczną je wybierać już za dwa tygodnie. Od 8 maja będzie można logować się do elektronicznego sytemu, przy pomocy którego odbywa się rekrutacja. Wtedy to gimnazjaliści zaczną składać dokumenty do wybranych przez siebie szkół. wyboru.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych znane będą w czerwcu.