Reklama
Reklama
Reklama

Dziś do szkoły!

4 września 2007
Nie ma odwrotu - wakacje się skończyły. Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Pierwszy dzwonek wprawdzie zabrzmi, ale tylko symbolicznie, bo nauka jak zawsze, zacznie się od jutra. Ostatnie przygotowania...


W Radomiu odbędzie się ogólnopolska inauguracvja roku szkolnego. Gospodarzem uroczystości, na którą ma przyjechać minister edukacji Ryszard Legutko, będzie Zespół Szkół Ogółnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego. - To wybitna szkoła w Polsce i na Mazowszu - uzasadnia odpowiedzialny za sprawy edukacji w mieście wiceprezydent Ryszard Fałek. W ubiegłym roku "Kochanowski" miał w rankingach pierwsze miejsce na Mazowszu, a w kraju ósme.

Dla "Kochanowskiego" dzisiejszy dzień bedzie szczegółny także z innych powodów. Placówka ma bowiem nowego dyrektora. Po odejściu wieloletniego szefa Karola Semika, fotel po nim przejmuje Romuald Lis.

W Radomiu do około 90 placówek pójdzie prawie 45 tys. dzieci i młodzieży. Do pracy po wakacjach wraca ponad 4,5 tys. nauczycieli. Wiceprezydent Ryszard Fałek cieszy się, że udało się wygospodarować dla najmłodszych wiecej miejsc w przedszkolach, ponieważ "zerówki" zostały przenesione do szkół podstawowych. - Jest ich 15, pracują tak jak dotychczas oddziały zerowe w szkołach, czyli od godziny siódmej do szesnastej - zapewnia. Jak dodaje, kolejne przedszkole uda się zorganizować dopiero w przyszłym roku w obiekcie SP nr 24 na Gołębiowie I.

Reklama