Feniks ucywilizuje teren pomiędzy Kolejową, Poznańską, Śląską i Staroopatowską

31 sierpnia 2021

Spółka Feniks, która zarządza m.in. targowiskiem przy ul Śląskiej będzie mogła zagospodarować teren pomiędzy ulicami Kolejową, Poznańską, Śląską i Staroopatowską. Rada miejska zgodziła się na przedłużenie dzierżawy placu o łącznej powierzchni ponad 4 tys. m kw.

 

O koncepcji budowy mówił radnym przedstawiciel Feniksa

 


Jak wynika z uzasadnienia uchwały przedłożonej radnym przez prezydenta w tej sprawie, działka ma zostać przeznaczona pod działalność targowiskową oraz pod miejsca postojowe. Feniks wystąpił o przedłużenie dzierżawy na 11 lat.

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński poinformował radnych, że Feniks zobowiązuje się do ucywilizowania tego terenu. - Inwestor jest sprawdzonym partnerem z polskim kapitałem, który od lat prowadzi interesy. Jego plany są ciekawe i wyglądają dobrze, bo w miejscu, o którym mowa mają powstać m.in. nowoczesne pawilony - przekonywał.

O szczegółach mówił natomiast Tomasz Kowalski, wiceprezes Feniksa. - Chcemy zbudować piękny, funkcjonalny obiekt. Będzie miał dwa piętra, obok powstanie parking. Dziś ten teren przedstawia stan opłakany - wyjaśniał.

Koncepcja jest już gotowa. Zakłada budowę dwukondygnacyjnego obiektu handlowo-usługowego składającego się z dwóch części połączonych otwartym ciągiem komunikacyjnym przebiegającym na poziomie pierwszego piętra. Do dyspozycji klientów, poza schodami, będzie winda. W centralnej południowej części terenu przewidziano pawilony handlowe.

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy także: (...) nowy obiekt będzie uzupełnieniem dla już istniejących, tj. Polskiego Centrum Handlowego i wybudowanych w latach ubiegłych zadaszeń stoisk z asortymentem warzywno-owocowym, stanowiąc integralną część kompleksu handlowego. Dodać należy, że zagospodarowanie terenu przede wszystkim poprawi warunki pracy – prowadzenia działalności wielu lokalnym przedsiębiorcom oraz pozwoli na świadczenie usług na wyższym poziomie, ale również poprawi estetykę tej części miasta".

Koszt inwestycji to około 10 -12 mln zł. Cały obiekt Feniks chce przeznaczyć na wynajem.

W głosowaniu nad projektem uchwały uczestniczyło 28 radnych, 27 było za, 1  (Tomasz Gogacz z PiS) wstrzymał się od głosu.

bdb

Tags