• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Fosa pełna kultury”. Afryka nie tylko w pustyni i wpuszczy

17 lipca 2021

Czas na kolejny weekend z „Fosą pełną kultury”. Dzisiaj, 17 lipca i jutro, 18 lipca w MOK „Amfiteatr” cykl wydarzeń pod wspólną nazwą „Mama Afryka”. W programie m.in. tworzenie masek, wspólne śpiewanie, opowieści w pustyni i w puszczy, koncert i spektakl.

 

Zagra Sahel Blues (fot. Materiały prasowe/MOK "Amfiteatr)

 

Afryka to kontynent kontrastów, zróżnicowania i... archetypów. - Przyjrzymy się jej poprzez pryzmat kolebki ludzkości i kultury: stworzymy niepowtarzalne maski, posłuchamy o totemach i kulcie przodków, nauczymy się tradycyjnych pieśni afrykańskich i zanurzymy w opowieści z pustyni, i z puszczy - zapowiada Patryk Wikaliński z MOK "Amfiteatr".

W sobotę, 17 lipca w „Fosie pełnej kultury" uczestnicy będą tworzyć maski, które ukryją lub wzmocnią ich prawdziwe "ja" oraz zmierzą się z archetypami kobiecości w oparciu o mitologię afrykańską. - Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać! Wspólnie nauczymy się tradycyjnych pieśni afrykańskich, by potem roztańczonym krokiem udać się na wykłady, przygotowane przez największe autorytety. Sprawdzimy najnowsze doniesienia na temat nas samych. Skąd pochodzi człowiek? W jaki sposób kształtowała się religijność afrykańska? W sobotni wieczór, afrykańskimi rytmami i tańcem rozgrzejemy nasze temperamenty! O godzinie 20.30 zapraszamy na koncert Mamadou&Sahel Blues, który jest projektem z nurtu World Music - zachęca Wikaliński.

W niedzielne popołudnie, 18 lipca "Fosa..." zaprasza całe rodziny na dzień familijny. Oprócz niesamowitej lemoniady z „Otwarta – Wine Cafe" oraz doskonałych lodów z lodziarni „Na Rożku" baśniowo-twórczo-roztańczona „Fosa" zaoferuje spektakl dla dzieci, warsztaty malarskie w stylu tingatinga pt.: "Dlaczego małpy skaczą?", a także warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży.

Tags