Gonił ekspresową „siódemką”. Na liczniku miał 170km/h, a w organizmie blisko 1,5 prom. alkoholu

5 lutego 2025

Kierowca renault pędził ekspresową „siódemką” z prędkością 170 km/h. Mężczyzna był pijany. Zatrzymali go radomscy policjanci wchodzący w skład grupy Speed. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

fot. KMP Radom


- Przedwczoraj policjanci z radomskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy Speed pełniąc służbę na S7 pojazdem z wideorejestratorem w miejscowości Świerczek zwrócili uwagę na renaulta. Kierowca jechał z prędkością 170 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 120 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli, za którego kierownicą siedział 44-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka KMP w Radomiu.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

kat

Tags