Jak zarobić pieniądze w sieci: praktyczne sposoby

27 czerwca 2022

Żyjemy w czasach internetowej rewolucji, a to sprawia, że zarabianie pieniędzy online jest dziś znacznie prostsze niż dawniej. Jeżeli mieszkasz w Radomiu i nie pasują ci żadne oferty pracy stacjonarnej w mieście, możesz spróbować dorobić sobie w sieci.

 

 

Zarabianie online to oczywiście nie jest droga na skróty, bo może być znacznie bardziej wymagające od pracy na etat. Nie da się jednak ukryć, że perspektywa pracy z własnej kanapy albo ulubionej kawiarni, bez szefa nad sobą jest dla wielu kusząca.  Dlatego w tym artykule przybliżymy kilka najciekawszych sposobów na zarobienie kasy online i uczynienie z tego stałego źródła zarobku.

Siedem sposobów na zarabianie pieniędzy online

1. Gry hazardowe online

Gry o prawdziwe pieniądze, jakie udostępniają wypłacalne kasyna internetowe to metoda która pozwoli ci zarobić na automatach czy grach stołowych w Internecie. Istnieje wiele ciekawych gier, w które warto zagrać, a decyzja powinna być oparta o analizę wysokości współczynnika zwrotu RTP czy zmienności. Zasady gier kasynowych są najczęściej mało skomplikowane, a do tego wymagają jedynie połączenia internetowego i komputera lub smartfona. Umożliwia to zarabianie pieniędzy gdziekolwiek jesteś.

Do gry w kasynach online będzie jeszcze potrzebna karta albo elektroniczna portmonetka, umożliwiająca wpłatę depozytów na stronę kasyna i wypłatę wygranych, taka jak Skrill, Neteller, czy Jeton, o której przeczytasz więcej pod tym adresem: https://playsafepl.com/metody-platnosci-kasyna/jeton/. Oczywiście warto podkreślić, że kasyna to nie uniwersalny i gwarantowany sposób na zarobienie pieniędzy, ponieważ w grze niezbędne jest też trochę szczęścia. Jednak korzystając z licznych bonusów w kasynach internetowych, programów VIP, czy biorąc udział w turniejach, może udać ci się nieco przeważyć szalę na twoją korzyść.

2. Ankiety online

Choć popularność wypełniania ankiet online jako sposobu na zarabianie już nieco minęła, w ten sposób nadal można nieco dorobić. To dlatego że firmy chętnie chcą poznać zdanie konsumentów, a nawet za to płacą. Biorąc udział w internetowych badaniach, będziesz wynagradzany za każdą wypełnioną ankietę onlinę, czy badania focusowe z sesją na Skype.

Istnieje kilka serwisów, które się w tym specjalizują i są to między innymi OnePoll, SurveyBods czy Toluna. Po rejestracji i wykonaniu działań takich jak wypełnienie ankiety, użytkownik otrzymuje nagrodę w formie pieniężnej, a niekiedy także jako bon do sklepów internetowych czy karty podarunkowe. Choć ankiety na pewno nie są dobrze płatne, to jest to metoda na zarabianie przyjazna dla początkujących, bo nie wymaga wiele doświadczenia.

3. Korepetycje online

Jeśli czujesz chęć pomocy innym i potrafisz przekazywać wiedzę, możesz zostać nauczycielem w sieci. Jeżeli znasz się na matematyce, językach obcych, a może marketingu internetowym, w dobie cyfrowej edukacji na pewno znajdziesz chętnych uczniów. Przydatne będą ci także umiejętności takie jak tworzenie prezentacji Power Point, czy filmików edukacyjnych, które później będziesz mógł sprzedawać jako stworzone przez siebie płatne kursy.

4. Sprzedaż produktów z AliExpress

AliExpress to znany portal z tanimi produktami z Chin, który może zaskoczyć cię ceną i asortymentem. Na początek rozeznaj się dokładnie, czego mogą chcieć kupujący i wybierz najatrakcyjniejsze cenowo produkty. Uważnie sprawdź przy tym sprzedających, przeczytaj ich recenzje i skontaktuj się z nimi w razie wątpliwości.

Zakupione produkty możesz następnie sprzedawać w serwisach takich jak Allegro, eBay czy we własnym sklepie internetowym, który zbudujesz na darmowym oprogramowaniu takim jak OpenCart lub Prestashop. Będziesz jeszcze musiał zadbać o rozkręcenie sprzedaży, reklamując się w Google przez płatne reklamy lub SEO, albo w mediach społecznościowych. Zaletą takiej sprzedaży jest możliwość łatwej zmiany branż, bo w Aliexpress produkty dostępne są w dziesiątkach kategorii.

5. Dropshipping

Pod tą nazwą kryje się internetowy biznes, w którym dropshipper nie kupuje produktów bezpośrednio, ale jedynie zamawia dostawę z hurtowni pod wskazany adres. Dropshipping nie wymaga zarządzania magazynem towarów, a więc także inwestycji w produkty. Twoim zadaniem jest za to pozyskanie kupujących. Dlatego koszty działalności są tu minimalne, a model nieskomplikowany:

1. Klient składa zamówienie i opłaca zamówienie w Twoim sklepie online

2. Zamawiasz towar u dostawcy i podajesz mu adres kupującego z punktu 1.

3. Dostawca wysyła towary prosto do kupującego.

Jeśli zdecydujesz się zostać dropshipperem, znajdź atrakcyjną kategorię produktów. W Polsce funkcjonuje wiele hurtowni, które wysyłają towary w tym modelu. Wybierz niedrogie produkty, żeby móc nałożyć dużą marżę i zwiększyć swoje zyski. Pamiętaj jedynie, że przyjmujesz odpowiedzialność za niedostarczenie towaru, bo jako osoba prowadząca dropshipping, to ty jesteś sprzedającym. Dlatego współpracuj tylko z wiarygodnymi hurtowniami, które rzetelnie będą wysyłać towar do kupującego.

6. Tłumaczenia online

Parlez-vous francais? Jeżeli potrafisz udzielić odpowiedzi na to pytanie, dlaczego by nie zająć się tłumaczeniami z francuskiego, a może innego języka obcego którym władasz? Globalizacja wcale nie zniosła barier językowych i nadal potrzebni są tłumacze, którzy przyjmą zlecenia na tłumaczenia symultaniczne, literackie czy dokumentów. Zlecenia znajdziesz na specjalistycznych portalach dla tłumaczy, a możesz także zbudować swoje portfolio i własną witrynę tłumacza. Szczególnie dużo mogą zarobić ci, którzy mówią w bardziej egzotycznych językach, takich jak japoński czy koreański.

7. Transkrypcja tekstów

Jeśli natomiast nie brakuje ci cierpliwości, możesz zająć się transkrypcją. Choć istnieje dziś coraz lepsze oprogramowanie, które potrafi zrozumieć mowę i zamienić ją na tekst, to nic nie zastąpi pod tym względem człowieka. Osoby zajmujące się transkrypcją przepisują nagrania wywiadów, badań czy protokołów sądowych, zarabiając na każdej przetłumaczonej minucie. Jednym z największych serwisów w którym znajdziemy zlecenia na transkrypcję jest Amazon Mechanical Turk.

Podsumowanie

Zarabianie pieniędzy online może dawać dużo satysfakcji, a przy tym uwolni cię od pracy na cały etat i nużących dojazdów każdego dnia. Pamiętaj jednak, że odpowiedzialność za samodzielne zadania wcale nie jest mniejsza i aby osiągnąć sukces, musisz się do tego przyłożyć i starannie zmotywować. Życzymy wielu sukcesów w zarabianiu kasy online!

Artykuł sponsorowany

 

Tags