Reklama

Jest tak wychudzony, że aż przez skórę widać żebra. Psa odebrali właścicielowi strażnicy miejscy

4 grudnia 2023

Przez skórę widać żebra. Pies jest skrajnie wychudzony i zaniedbany. Strażnicy miejscy odebrali go z posesji właściciela i przewieźli do schroniska. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami SM przygotowuje szczegółową dokumentację dla policji.

 

fot. SM Radom

 

27 listopada dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące sprawdzenia warunków bytowych psa znajdującego się na jednej z posesji przy ulicy Klwateckiej w Radomiu.

- Dyżurny skierował na miejsce zdarzenia ekopatrol, który przeprowadził kontrolę. Na podwórku funkcjonariusze znaleźli psa w typie dalmatyńczyka, który był skrajnie wychudzony. Ponieważ posesja była zamknięta, strażnicy rozpoczęli poszukiwania właściciela zwierzęcia. Po kilkunastu kolejnych minutach na terenie posesji pojawił się opiekun psa. Na miejsce dojechał również wezwany patrol policji. Właściciel udostępnił posesję, aby funkcjonariusze mogli sprawdzić warunki bytowe zwierzęcia. Pies nie posiadał aktualnych szczepień, ani książeczki zdrowia. Był skrajnie wychudzony i zaniedbany. Kontrolujący posesję funkcjonariusze podjęli decyzje o zabraniu psa i przewiezieniu do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby sprawdzić stan jego zdrowia. Strażnicy ekopatrolu zachowując środki ostrożności zabezpieczyli zdezorientowanego psa w pojeździe. Obecnie przebywa on w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

 

 

Straż Miejska w Radomiu przygotowuje szczegółową dokumentację, którą zamierza przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Tags
Reklama