Kinga Bogusz nadal przewodniczącą radomskiej rady miejskiej

28 sierpnia 2020

Kinga Bogusz z Prawa i Sprawiedliwości nadal będzie pełnić funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu. Klub Koalicji Obywatelskiej wycofał dzisiaj wniosek o jej odwołanie. – Dajemy pani dwa miesiące, oczekujemy współpracy – zapowiedziała przewodnicząca klubu KO.

 

Kinga Bogusz

 

Wniosek o odwołanie przewodniczącej rady podpisało 11 radnych. W uzasadnieniu zarzucali Kindze Bogusz, że nie panuje nad prowadzeniem obrad, a także nie współpracuje z klubem Koalicji Obywatelskiej.

Punkt o odwołanie przewodniczącej znalazł się w porządku dzisiejszej (prowadzonym w trybie zdalnym0) sesji, jednak wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz (PiS) zaapelowała do klubu KO o wycofanie wniosku. - Głosowanie w tej sprawie powinno być tajne, a teraz nie możemy spełnić tego warunku. Zwracam się do wnioskodawców o głosowanie w późniejszym terminie - wyjaśniała.

Szefowa klubu KO Marta Michalska-Wilk pozytywnie odpowiedziała na ten apel. - Chodziło nam nie tyle o zmianę nazwiska na pieczątce, ale o zmianę filozofii funkcjonowania rady, o dyskusję. Oczekujemy zmiany postawy pani przewodniczącej. Spodziewamy się, że w ciągu dwóch miesięcy ona nastąpi, oczekujemy współpracy. Liczymy też na nią ze strony nowego przewodniczącego klubu radnych PiS, Łukasza Podlewskiego (zastąpił on na tej funkcji Dariusza Wójcika). Tak, abyśmy nie musieli wracać do sprawy - mówiła.

bdb

 
Tags