Kolizja dwóch BMW na Prędocinku, jedno auto wpadło na słup. Za kierownicą pijany policjant z drogówki

23 maja 2023

Dwa samochody marki BMW zderzyły się na ul. Brata Alberta. Jeden z nich w wyniku uderzenia zjechał z drogi i wpadł na betonowy słup i ponownie znalazł się na drodze blokując przejazd. Za kierownicą tego auta siedział pijany policjant z radomskiej drogówki. 

 

fot. Sebastian Pawłowski

 

Do zdarzenia doszło około godz. godz. 15.50 w pobliżu pętli autobusowej na osiedlu Prędocinek. Informację tę potwierdziła podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka mazowieckiej policji. - Doszło do zderzenia dwóch samochodów marki BMW, jeden z nich uderzył w latarnię. W trakcie rozmowy z jego kierowcą, kobieta prowadząca drugie BMW wyczuła woń alkoholu i powiadomiła służby, ponieważ mężczyzna zaczął się oddalać. Na miejsce został wezwany prokurator i to pod jego nadzorem policjanci wykonywali swoje czynności - relacjonuje podinsp. Kucharska.

Z naszych informacji wynika, że policjant jadący kabrioletem BMW chciał początkowo "dogadać się" z kobietą kierująca autem, z którym zderzył się jego samochód, ale nie wyraziła ona na to zgody. Powiedziała, że zadzwoniła już na policję. Wtedy - jak się potem okazało funkcjonariusz drogówki - zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. Nie pozwolili mu na to jednak świadkowie, którzy również powiadomili policję.

Prokurator zdecydował, że kierowca przejdzie również badania krwi w szpitalu, dokąd został zabrany.

bdb

 

Tags