Kwesta jeszcze dzisiaj

2 listopada 2006

   Jeszcze dziś możemy wesprzeć odnowę zabytków cmentarza przy ul. Limanowskiego. Wolontariuszy z puszkami spotkamy w godz. 10 -14.

Radomianie byli hojni dla kwestarzy 
   Podczas tegorocznej kwesty, która odbywała się w minioną niedzielę, wtorek i wczoraj wolontariusze współpracujący ze Społecznym Komitetem Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Limanowskiego w Radomiu zebrali ponad 23 tys. zł. – Najwięcej pieniędzy – prawie 19 tys. zł. wyjęliśmy z puszek 1 listopada – informuje sekretarz komitetu Barbara Pikiewicz. – Ponieważ mamy chętnych do kwestowania, przedłużyliśmy zbiórkę.

   Barbara Pikiewicz podkreśla, że radomianie coraz rzadziej wrzucają do puszek bardzo drobne monety. Coraz częściej natomiast zdarza się, że są to banknoty o wysokich nominałach. – Tym razem mieliśmy aż 6 banknotów stuzłotowych – dodaje. – Jeden ze znanych nam byłych mieszkańców Radomia zostawił na ratowanie zabytków nekropolii tym razem 200 zł.

   Rekordzistą zbiórki był w tym roku, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, członek komitetu Maciej Świdziński; zebrał 2 tys.100 zł.

   Na cmentarzu kwestowali w tym roku po raz pierwszy przedstawiciele środowisk artystycznych i przewodnicy PTTK, a także kandydaci na radnych i prezydenta Radomia.

Pieniądze można wrzucać także do skarbony    Pieniądze na ratowanie groowców, pomników cemntarza można również wrzucać do specjalnej skarbony ustawionej przy głównej alejce nekropolii.