Lewy interes na jabłkach. Prezes spółki oszukał 23 osoby na prawie 700 tys. zł

16 maja 2023

Prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc sprzedawcom za owoce, zatrzymali policjanci z grójeckiej komendy. Mężczyzna oszukał 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tys. zł. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją.

- Przestępczy proceder trwał od października 2022 r. Z ustaleń wynika, że spółka której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec zajmowała się obrotem jabłkami dostarczanymi przez sadowników. Owoce skupowano na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie docierały. Oszukano 23 osoby na kwotę blisko 700 tys. zł - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła na przedstawienie przez prokuratura 23 zarzutów prezesowi firmy. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe trzy miesiące.

Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

kat