Lotnisko w Radomiu. Do zakończenia budowy portu na Sadkowie coraz bliżej

22 marca 2022

Postępy na budowie radomskiego lotniska coraz bardziej widoczne. Przebieg prac możemy śledzić na bieżąco, ponieważ właściciel portu – PPL – systematycznie publikuje informacje o inwestycji w swoich mediach społecznościowych. Na kolejnym prezentowanym filmie „lecimy” nad terminalem.

 

Gdzie koncentrują się teraz roboty na lotnisku? "Postępy w budowie nawierzchni wokół budynku są bardzo szybkie oraz widoczne. Przyjazna pogoda umożliwia dobrą widoczność" - czytamy na Fejsbukowym profilu portu.

Znajdujące się na terenie lotniska obiekty, w tym właśnie terminal, magazyny, siedziby służby celnej i Straży Granicznej są już podłączone do kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i grzewczej, wykonano przyłącza telekomunikacyjne.

Trwają prace w wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej. Rozpoczęło się też szklenie głównego poziomu wieży kontroli lotów. Natomiast w terminalu gotowe są już znaki graficzne, napisy, piktogramy i wszystkie inne "podpowiedzi" ułatwiające poruszanie się po obiekcie. Jak zapewnia port, 'Zostały tak zaprojektowane, żeby wszystkie oznaczenia były czytelne oraz intuicyjne. Ich rozmieszczenie to także bardzo precyzyjna i przemyślana praca projektantów, a także wykonawcy."

Wzdłuż północnej części lotniska zakończono realizację dróg patrolowych i technicznych. Trwają jeszcze prace przy budowie drogi kołowania dla samolotów, które będą startowały od wschodu na zachód a lądowały w przeciwnym kierunku. Najwięcej do zrobienia jest jeszcze przed terminalem lotniska od północnej strony. Chodzi o parkingi, drogę dojazdową od ulicy Lubelskiej oraz przystanki dla autobusów i busów wahadłowych.

Jak już pisaliśmy, choć radomskie lotnisko ma być gotowe za około rok, już teraz poszukuje pracowników, specjalistów w różnych dziedzinach.

bdb

Wideo, zdjęcia: PPL

Tags