Lotnisko w Radomiu. Terminal jest na ukończeniu (ZDJĘCIA, WIDEO)

23 lutego 2022

Terminal na radomskim lotnisku jest prawie gotowy, trwają tu jeszcze roboty wykończeniowe. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze opublikowały najnowsze zdjęcia i filmik z budowy. Po powstającym obiekcie oprowadza dyrektor porttur Grzegorz Tuszyński.

 

Do terminala przyjeżdża już wyposażenie, montowane są i konfigurowane systemy. Zakończenie robót planowane jest na koniec kwietnia. PPL jest też w trakcie rozmów z potencjalnymi najemcami pomieszczeń, w tym na restauracje i sklepy. Lotnisko nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony właścicieli firm z branży gastronomicznej.

Radomski terminal - wielokrotnie podkreślali przedstawiciele "Portów Lotniczych" - ma być najnowocześniejszym w Polsce. Jego walory to: 33 tys. m kw powierzchni, 30 stanowisk check-in, 9 - kontroli bezpieczeństwa, po 8 kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i 3 karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.

bdb

Zdjęcia: Radomski Dron, PPL, wideo PPL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Tags