• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

MCS Elektrownia. Promocja publikacji „Ryszard Waśko. Piękno idei”

22 listopada 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza, we wtorek, 23 listopada, o godz.18 na promocję powystawowej publikacji „Ryszard Waśko. Piękno idei”. Spotkanie z udziałem artysty oraz Andrzeja Paruzela odbędzie się w Café Elektrownia. Wstęp wolny.

 

fot. Marcin Kucewicz/Elektrownia

 

W pierwszych miesiącach tego roku w Elektrowni odbyła się wystawa Ryszarda Waśki – awangardowego twórcy malarstwa, fotografii, filmów, instalacji i zapisów video. Podczas pokazu zatytułowanego „Piękno idei. Obrazy z lat 1980–2020” zostały zaprezentowane prace malarskie oraz obiekty przestrzenne powstałe w Łodzi, Nowym Jorku oraz Berlinie, gdzie artysta obecnie mieszka. Była to pierwsza tak obszerna wystawa Ryszarda Waśki w Polsce.

Wydana nakładem Elektrowni publikacja traktuje o dziełach artysty i jego postawie na przestrzeni ostatnich dekad, a także o jego twórczej aktywności jako animatora Konstrukcji w Procesie, Muzeum Artystów w Łodzi czy PS1 w Nowym Jorku.

W książce znalazły się napisane specjalnie do niej teksty Marka Krajewskiego, Bożeny Czubak i Łucji Waśko – współkuratorki wystawy w Radomiu.

Wydawnictwo zostało opracowane przez Andrzeja Paruzela – przyjaciela artysty i współkuratora jego wystawy.

 

 

Tags