Grożąc przedmiotem przypominającym broń żądał od Ukrainki pieniędzy. Siedzi w areszcie (WIDEO)

22 kwietnia 2022

Wszedł do mieszkania i grożąc 64-letniej obywatelce Ukrainy przedmiotem przypominającym broń i kijem bejsbolowym żądał wydania pieniędzy. Dzięki szybkiej reakcji szydłowieckich policjantów zatrzymano sprawcę rozboju. Decyzją sądu znowu trafił za kratki.

 

 

 

Do zdarzenia doszło we wtorek rano. - Do mieszkania, w którym przebywała 64-letnia mieszkanka Ukrainy wszedł mężczyzna, który grożąc kobiecie pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń, żądał wydania pieniędzy. Kiedy okazało się, że pokrzywdzona nie ma gotówki, zabrał jej nośnik pamięci i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci już w kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawcę, a przy nim znaleźli atrapę broni i skradziony przedmiot. Podczas wykonywania czynności procesowych, pokrzywdzona rozpoznała zatrzymanego mężczyznę, który jej groził. - relacjonuje mł.asp. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.

46-latek z Szydłowca będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości był już wielokrotnie karany. Sąd Rejonowy w Szydłowcu przychylił się też do wniosku prokuratora, stosując wobec mężczyzny tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags