Mistrzowie argentyńskiego tanga

15 października 2007
Dramatyczne, pełne emocji, namiętne – takie tango pokażą w Radomiu artyści z  Buenos Aires. Podczas najsłynniejszego show tancerze z Ameryki Południowej przeniosą nas do kraju Ognistej Ziemi i pozwolą odczuć na własnej skórze niezwykłą energię tanga argentyńskiego. To będzie taneczne showMieszkańcy Radomia mają wyjatkową możliwość, by zobaczyć mistrzów tanga argentyńskiego w niezwykle spektakularnym widowisku. Światowej sławy tancerz i choreograf, Gustavo Russo wraz z zespołem artystów, tancerzy, muzyków i piosenkarzy Argentyny zaprezentuje szerokiej publiczności zupełnie nowy wymiar tanga – oryginalne, nowoczesne show taneczne. - Podczas muzycznej uczty, jaką jest „Tango Seducción”, widzowie zobaczą taniec w najlepszym wydaniu połączony z energetyzującą muzyką i hipnotycznym głosem najwyższej klasy solistów. Wszystko to stworzy wyśniony obraz mocnej, ostrej niczym nóż rzeczywistości – zachwala Magdalena Cieplińska z agencji Macroconcert Media.

Dlaczego warto zaobaczyć Tango Seduccion? Poprzez dramatyczne, humorystyczne i erotyczne sceny artyści ukazują całą gamę uczuć. - Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury - niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście prawdziwej i wiecznej miłości – podkreśla M. Cieplińska. Zaprezentują się także soliści

Występ składa się z dwóch części – zabarwionej humorem i poważnej. - Pierwsza, to podróż przez czas: czas narodzin, rozwoju i największej świetności tego tańca. Opowieść snują ludzie, którzy stworzyli tango i dla których była to jedyna forma rozrywki, odrywająca ich od smutnego, nudnego życia w biedzie – pijacy, prostytutki, ludzie z marginesu. Druga część pokazuje artystyczny charakter tanga. Widzowie mogą podziwiać piękno, namiętność i stapianie się w jedno ciało tańczących par - poezję w czystej formie z lekkim zabarwieniem erotycznym – podkreśla Cieplińska.

Fascynująca historia tanga opowiedziana jest w oryginalny sposób łączy się teatr, tradycyjne tango, balet klasyczny i taniec nowoczesny. Taką argentyńską podróż mieszkańcy Radomia mają okazję odbyć w najbliższy piątek w sali koncertowej UM o godz. 19.