Można już kupować bilety na Air Show 2023. Ile w tym roku zapłacimy za wejściówkę?

28 maja 2023

Można już kupić przez internet bilety na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze w Radomiu, które odbędą się 26 i 27 sierpnia. Ceny w porównaniu z poprzednim Air Show są wyższe, ale trzeba pamiętać, że ostatnio impreza była organizowana cztery lata temu, a pierwszego dnia organizatorzy zapraszają również na prezentację wieczorną.

 

 

fot. archiwum

 

Wejściówki jednodniowe na sobotę, razem z pokazem wieczornym kosztują 70 zł, a na niedzielę - 60 zł. Co ważne, w sprzedaży internetowej bilety normalne są tańsze o 10 zł, niż te które będą sprzedawane w kasach w dniu pokazów. Organizatorzy zapewniają również specjalne ceny dla rodzin z dziećmi, bezpłatny wstęp dla najmłodszych (do 6 lat) i seniorów 75+. Bilety ulgowe na jeden dzień kosztują 30 zł za osobę, niezależnie od terminu imprezy. Aktualne informacje dotyczące pokazów i uczestników znaleźć można na airshowradom.pl. Również tam, po kliknięciu w banner „kup bilet”, trafimy bezpośrednio na stronę Grupy  MTP – operatora, który prowadzi sprzedaż.

Wszystkie statki na niebie

- To będzie niezwykłe widowisko. Szykuje się moc atrakcji, mamy potwierdzonych uczestników z 20 krajów i liczymy na piękną pogodę. Ale nawet jeśli aura zawiedzie, to nikt nie powinien być rozczarowany – bo takiej prezentacji pełnego wyposażenia Sił Zbrojnych i wystawy sprzętu wojskowego w jednym miejscu jeszcze nie było - zapowiedział sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz.

Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki Sił Powietrznych RP, w tym również żegnające się powoli ze służbą MiGi-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zaprezentowane zostanie wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym także po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

- Zainteresowanie tym wydarzeniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasz profil na Facebooku polubiło już blisko 53 tys. osób, codziennie dostajemy mnóstwo pytań o bilety i program - podkreśla Małgorzata Skrzypek dyrektor Biura Organizacyjnego Air Show Radom 2023. Jak dodaje, doświadczenia z ubiegłych edycji pokazują, że im bliżej terminu pokazów tym trudniej zdobyć bilety wstępu, dlatego najwygodniej będzie kupić bilety właśnie w sprzedaży internetowej. - Jednocześnie prosimy internautów o cierpliwość, jeśli np. z powodu wejścia na stronę setek osób w jednej chwili, może się ona zablokować. Biletów na pewno wystarczy dla wszystkich, bo przygotowani jesteśmy na udział nawet 180 tysięcy osób - zapewnia Małgorzaata Skrzypek.

Bilety imienne

Air Show w sobotę dodatkowo uzupełni wieczorny pokaz, który zakończy się przed 21.00, dlatego bilety na pierwszy dzień kosztować będą 70 zł (60 zł w sprzedaży internetowej). W niedzielę program będzie podobny do sobotniego, ale zakończy się przed zmierzchem: bramy zostaną zamknięte o 18.

W tym roku bilety na Air Show Radom 2023 są imienne. Każda osoba, która będzie chciała kupić bilet musi podać swoje dane (imię i nazwisko), a wchodząc na teren lotniska - okazać ważny dokument tożsamości. To warunek konieczny z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i sytuację międzynarodową.

Bezpłatny wstęp (bez konieczności odbierania biletu w kasie) na teren lotniska Warszawa-Radom obejmie dzieci do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym (który będzie miał swój bilet wstępu). Pozostali uprawnieni do darmowego wejścia będą pobierać swój bezpłatny bilet w kasach pierwszeństwa; dotyczyć to będzie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego oraz kombatantów wojennych, umundurowanych żołnierzy zawodowych i pełniących terytorialną służbę wojskową, a także osób powyżej 75. roku życia.

Dla kogo ulgowe?

Przewidziano też ulgowe bilety dla młodych - uczniów i studentów, a także starszych miłośników  lotnictwa  - emerytów oraz rencistów. Organizatorzy mają również specjalną ofertę na bilety rodzinne (przy zakupie minimum trzech można zaoszczędzić już 30 zł) i duże zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Pojawią się także limitowane bilety kolekcjonerskie z zestawem gadżetów, które będzie można odebrać osobiście w dniu pokazów. Sprzedaż biletów będzie prowadzona także stacjonarnie w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu (budynek dworca PKP, Plac Dworcowy 2). Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Bilety kupuj tutajhttps://tobilet.pl/miedzynarodowe-pokazy-lotnicze-air-show-radom-2023.html

bdb, kat

 

 

Tags