-– Zachęcam do udziału w konsultacjach. To czas kiedy możecie państwo zgłaszać swoje uwagi, opinie oraz oczekiwania dotyczące terenu, który jest naturalnym przedłużeniem parku Ustronie. Chcemy, by ostateczny projekt jak najlepiej odpowiadał na potrzeby mieszkańców Radomia – zapewnia prezydent Radosław Witkowski.
Przedmiotem konsultacji jest opracowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną koncepcja, która powstała w oparciu o propozycje zgłoszone przez mieszkańców. Zakłada ona stworzenie strefy relaksu, wypoczynku, spacerowej, piknikowej roślinnej oraz sportowej, w tym siłowni i ścianki wspinaczkowej. Proponowana jest też budowa tężni solankowej, placu zabaw dla dzieci oraz utworzenie polany rekreacyjnej ze sceną.
– W pierwszym etapie konsultacji wpłynęło kilkaset ankiet. To pokazuje, jak ważny jest to projekt dla radomian, a w szczególności dla mieszkańców Ustronia. Zapraszam do wzięcia udziału w finałowym etapie projektowania. Park chcemy tworzyć dla radomian i z radomianami – podkreśla radny Robert Chrobotowicz (Koalicja Obywatelska) i zarazem wiceprezes SM Ustronie.
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie dotyczące przedstawionej propozycji. Formularz uwag, dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, można składać do 15 marca w formie elektronicznej na adres konsultacje@umradom.pl (w tytule maila należy wpisać „Ustronie”) lub osobiście w punktach konsultacyjnych:
- Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. nr 19).
- Wydział Promocji Miasta, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miejskiego – ul. Żeromskiego 53 (pok. 103).
- Centrum Organizacji Pozarządowych – Rynek 15.
Dodatkowo 11 marca, o godz. 16.30 w Klubie Osiedlowym „Ustronie” przy ul. Sandomierskiej 14 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne, podczas którego mieszkańcy będą mogli bezpośrednio przedyskutować projekt i zgłosić swoje uwagi.
Szczegółowe informacje oraz formularz uwag są dostępne na tej stronie
kat, bdb
Zdjęcia; Anna Wróblewska/UM Radom