Nie zatrzymał się do kontroli, a potem uciekał. Dlaczego? Bo był nietrzeźwy

12 kwietnia 2022

Kierowca suzuki został zatrzymany przez policjantów z grójeckiej drogówki, po tym jak zlekceważył polecenie zatrzymania pojazdu. Jak się okazało, 47-latek podjął próbę ucieczki, ponieważ miał 2 prom. alkoholu w organizmie. Może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W minioną niedzielę grójeccy policjanci podczas patrolu gminy Jasieniec, zwrócili uwagę na jadące osobowe suzuki. - Jego styl jazdy ewidentnie wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę drogową i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu wydali kierowcy polecenie zatrzymania pojazdu. Wtedy mężczyzna znacznie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg autem, a następnie pieszo. Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się zatrzymaniem kierowcy. Był nim 47-latek. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że miał 2 prom. - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Mieszkańcowi gminy Jasieniec grożą dwa zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania pojazdu i kontynuowania dalszej jazdy, pomimo wydania przez funkcjonariuszy polecenia zatrzymania pojazdu.

kat

Tags