Nietrzeźwy kierowca dostał mandaty: za przekroczenie dozwolonej prędkości i picie alkoholu w miejscu publicznym

23 stycznia 2023

Kierowca kia sportage, którego zatrzymali do kontroli policjanci z lipskiej drogówki, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że 35-latek był nietrzeźwy, miał 0,69 prom. alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Mało tego: jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

 

 

W minioną środę funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z Lipska kontrolowali prędkość na ul. Sandomierskiej w Ciepielowie. - Tuż przed godz. 20 zatrzymali do kontroli samochód osobowy kia sportage, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, jadąc z prędkością 73 km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 35-latka. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu zwoleńskiego miał 0,69 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O losach kierowcy będzie decydował sąd - relacjonuje asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Chwilę po interwencji, kierowca wpadł w ręce mundurowym z Posterunku Policji w Ciepielowie, którzy patrolując teren parku, zauważyli tego samego 35-latka stojącego pod sklepem spożywczym i spożywającego alkohol. Za wykroczenie to sprawca został ukarany mandatem.

kat

 

Tags