Nowoczesny sprzęt dla noworodków w RSS. Pozwala na transport dzieci z zaburzeniami oddychania

24 czerwca 2022

Dwa nowoczesne inkubatory trafiły do oddziału neonatologii Radomskiego  Szpitala Specjalistycznego. Pozwalają na bezpieczny transport noworodków zaraz po przyjściu na świat, a które które mają zaburzenia oddychania.

fot. RSS

 

 

Doktor Magdalena Firlej, kierownik oddziału neonatologii w RSS zapewnia, że ten nowoczesny sprzęt był  w szpitalu bardzo potrzebny. - Cieplarka transportowa jest wyposażona dodatkowo w CPAP (aparat do leczenia bezdechu sennego). Jest przeznaczona dla dzieci, które mają zaburzenia oddychania zaraz po porodzie. To bardzo ważny sprzęt, ponieważ pozwala w sposób bezpieczny przetransportować dziecko z zaburzeniami oddychania z porodówki na odcinek intensywnej opieki medycznej. - tłumaczy dr Firlej.

Cieplarka hybrydowa może funkcjonować także jako cieplarka zamknięta przeznaczona dla dzieci z najmniejszą wagą urodzeniową i jednocześnie może być cieplarką otwartą dla dzieci większych. Jest to szczególnie istotne dla bezpieczeństwa dziecka, ponieważ kiedy ono rośnie, nie trzeba go przekładać z jednej cieplarki do drugiej. Łatwiej jest też wykonywać pewne zabiegi.

kat

Tags