• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Oblał samochód ropą i chciał go podpalić. Interweniował właściciel i policja

9 kwietnia 2021

Mężczyzna polał ropą samochód i chciał go podpalić. Policję powiadomił właściciel auta, który usłyszał hałas na posesji. Dzięki jego reakcji oraz działaniom funkcjonariuszy włamywacz trafił w ręce policjantów.

 

 

W nocy z wtorku na środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipsku otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca miasta, który usłyszał hałas na podwórku i poczuł zapach ropy. - Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Po przybyciu na miejsce zobaczyli oblany ropą samochód stojący na posesji, obok leżał kanister. Podczas sprawdzania terenu przyległego do posesji funkcjonariusze napotkali 35-letniego mężczyznę. Jak się okazało, jego nocna obecność była spowodowana chęcią podpalenia pojazdu, który wcześniej oblał paliwem. Na dodatek w trakcie policyjnej interwencji groził właścicielowi samochodu, że i tak go spali - relacjonuje st. asp. Andrzej Stolarek z KPP w Lipsku.

Funkcjonariusze zatrzymali niedoszłego podpalacza, który następnie trafił do policyjnego aresztu. 35-letni mieszkaniec powiatu lipskiego przedstawiono zarzuty i zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Tags