Otwarcie lotniska w Radomiu tuż, tuż. Pod terminal podjadą autobusy dalekobieżne

20 kwietnia 2023

Do uruchomienia Lotniska Radom-Warszawa odliczamy już dni. Oficjalne otwarcie portu odbędzie się 27 kwietnia przed południem. Natomiast wieczorem na Sadkowie wyląduje pierwszy samolot PLL LOT, który na drugi dzień rano uda się w pierwszy regularny rejs z Sadkowa do Paryża. Dotarcie do portu spoza miasta zapewni komunikacja dalekobieżna.

 

 

fot. PPL

 

Komunikację pomiędzy lotniskiem, a dworcem PKP (część pasażerów będzie korzystała bowiem z możliwości dojazdu do Radomia pociągiem) zapewni komunikacja miejska. Na Sadków, tak jak do tej pory będą jeździć autobusy linia nr 14 oraz nr 5; trasa tej drugiej zostaje zmodyfikowana tak, by autobusy zabierały podróżnych z placu przydworcowego.

Odrębną kwestią jest dojazd pasażerów do samego Radomia. PPL poinformowały, że pod samo lotnisko będzie można również dojechać autobusami komunikacji dalekobieżnej. Połączenia będzie obsługiwał Neobus. Dyrekcja lotniska chce, aby - jeśli pojawi się taka potrzeba - autobusy przewoziły pasażerów już od 27 kwietnia. Według przedstawionej przez PPL grafiki, Neobus będzie pojawiał się na lotnisku w Radomiu realizując cztery trasy. 

"Do naszego Lotniska możecie dojechać autobusem komunikacji dalekobieżnej. Dworzec autokarowy, na którym będą zatrzymywać się pojazdy, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Lotniska.
Połączenia dalekobieżne będą obsługiwane przez przewoźnika Neobus Polska na trasach (w obie strony): Warszawa Zach. - Lotnisko Chopina - Radom Lotnisko - Rzeszów; Warszawa Zach. - Lotnisko Chopina - Radom Lotnisko - Ostrowiec Św. - Sanok; Warszawa Zach. - Lotnisko Chopina - Radom Lotnisko - Ostrowiec Św. - Polańczyk;Warszawa Zach. - Lotnisko Chopina - Radom Lotnisko - Ostrowiec Św. - Przemyśl - Medyka" - poinformował port w mediach społecznościowych.

bdb

 

 

 

Tags