Pędziła przez ulice miasta z prędkością 136 km/h. Sporo ją to kosztowało

17 czerwca 2022

Zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, mandat 2,5 tys. zł i 10 punktów karnych dopisanych do indywidualnego konta – tyle kosztował 34-latkę rajd po Warce. Kobieta kierująca porsche w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 136, a tę dynamiczną jazdę zakończyli policjanci z grójeckiej drogówki.

 

fot. KPP Grójec

 

- W środę policjanci prowadząc kontrole prędkości na jednej z ulic Warki zauważyli dynamicznie przemieszczającego się porsche. Policjanci dokonali pomiaru prędkości pojazdu i okazało się, że 34-latka, jedzie o 86 km/h szybciej, niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, a do jej konta zostało dopisane 10 punktów karnych - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. Przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

kat

 

Tags