Pięć najważniejszych zalet pożyczek

10 czerwca 2021

Wiele osób zapytanych o zdanie na temat pożyczek parabankowych wyrazi niekoniecznie pochlebną opinię, motywowaną przede wszystkim stosunkowo wysokimi oprocentowaniem i prowizją. Mimo to firmy spoza sektora bankowego nie narzekają na brak klientów, a w niektórych rankingach konsumenckich wyprzedzają banki.

 

 

Ciekawi Cię, co sprawia, że usługi firm pożyczkowych cieszą się dużą popularnością? Poznaj pięć najważniejszych zalet pożyczek.

1. Powszechna dostępność
Pożyczki parabankowe wyróżniają się szeroką dostępnością. Z produktów finansowych firm pożyczkowych korzystają osoby, które nie chcą zaciągać kredytu w banku lub po prostu nie mogą tego zrobić, ponieważ wiedzą, że nie posiadają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Pożyczki w tego rodzaju firmach są też konkretną pomocą dla osób młodych, które mogą mieć problem z uzyskaniem standardowego kredytu, bo nie dysponują odpowiednio rozbudowaną historią kredytową ani stabilnym źródłem dochodów, które stanowiłoby dla banku podstawę do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Co więcej, liczba parabanków jest bardzo duża, więc istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że szybko znajdziesz pożyczkę na potrzebną kwotę wraz z dogodnym okresem na uregulowanie zobowiązania. Aby pozyskać potrzebne pieniądze, możesz udać się do jednego z oddziałów wybranej firmy bądź po prostu skorzystać z funkcjonalnych wyszukiwarek internetowych i w ciągu kilkunastu minut otrzymać pieniądze na konto – wygodnie i bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju ranking znajdziesz m.in. pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/.

2. Formalności ograniczone do minimum
Jedną z najważniejszych zalet parabanków jest to, że nie wymagają od klientów przygotowania tak zaawansowanej dokumentacji, jak ma to miejsce w przypadku wnioskowania o kredyt bankowy. Do złożenia podania wystarczą najczęściej dowód osobisty, podstawowe dane osobowe i oświadczenie z informacją o dochodach. To wszystko, więc nie musisz poświęcać czasu na pozyskiwanie zaświadczeń od pracodawcy ani innych wymaganych dokumentów.

3. Szybkie procesowanie wniosków
Po sfinalizowaniu wszystkich czynności formalnych Twój wniosek zostanie przyjęty do rozpatrzenia. Firmom pożyczkowym zapoznanie się z dokumentacją i zweryfikowanie tożsamości oraz zgodności danych z rzeczywistością nie zajmuje wiele czasu. Jeszcze szybciej możesz uzyskać pieniądze, wypełniając formularz internetowy. Analiza podanych informacji odbywa się za pomocą prostego przelewu weryfikacyjnego bądź przy użyciu aplikacji. Jeśli przejdziesz ten etap, możesz spodziewać się, że pieniądze trafią na Twoje konto w kilkanaście minut, a najpóźniej już kolejnego dnia.

4. Szeroki wachlarz produktów finansowych
Decydując się na pożyczkę w firmie pozabankowej, masz zagwarantowany naprawdę szeroki wybór produktów. Pilnie potrzebując niewielkiej sumy pieniędzy, nie ma sensu zwracać się do banku z wnioskiem kredytowym i czekać na decyzję, nie wspominając już o tym, że bank może w ogóle nie oferować kredytu na taką kwotę. Inaczej jest w parabankach, w których z łatwością znajdziesz pożyczki nawet na kilkaset złotych. Jeśli interesuje Cię większa suma, również możesz liczyć na firmy pozabankowe, które proponują nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele takich ofert zostało zgromadzonych w serwisie https://sowafinansowa.pl/.

5. Pierwsza pożyczka za darmo
Zaletą pożyczki może być również to, że otrzymasz ją całkiem za darmo. Wiele parabanków proponuje nowym klientom bezpłatną pierwszą pożyczkę, dlatego jeśli nie korzystałeś wcześniej z tego typu usług, sprawdź, czy wybrana firma stosuje taką taktykę. Darmowa chwilówka to świetne rozwiązanie, gdy potrzebujesz stosunkowo niewielkiej sumy pieniędzy, na przykład na pilną naprawę auta czy niewielki remont.

Tags