• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci z drogówki zatrzymali pod sklepem złodzieja i odzyskali ukradziony towar

12 maja 2021

Czujnością wykazali się będący w czasie wolnym od służby policjanci z radomskiej drogówki, którzy zatrzymali złodzieja. Funkcjonariusze zauważyli jak wybiega on ze sklepu i natychmiast ruszyli za nim w pościg. 25-latek został zatrzymany.

 

 

- Policjanci również po służbie mają oczy szeroko otwarte na wszelkiego rodzaju przypadki łamania prawa. Najlepiej świadczy o tym postawa dwóch funkcjonariuszy drogówki, st. asp. Daniela Piotrowskiego i sierż. szt. Mateusza Jeżaka, którzy w wolnym czasie zatrzymali złodzieja - podkreśla Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. 

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach wieczorem na jednym z radomskich osiedli. - Będący po służbie policjanci zauważyli wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę, a za nim kobietę. Okazało się, że ukradł on artykuły warte kilkaset złotych, uciekał, a próbowała zatrzymać go sprzedawczyni. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali 25-latka, a całość skradzionego mienia została odzyskana - relacjonuje Leszczyńska.

Na miejsce wezwano umundurowany patrol. Sprawdzono stan trzeźwości 25-latka i badanie alkomatem wykazało blisko 2 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags