Policjantka z Jedlińska wstrzymała ruch na drodze i udzieliła pierwszej pomocy dziecku

15 stycznia 2022

W czasie wolnym od służby, w trakcie powrotu do domu, ruszyła na ratunek chłopcu, który przestał oddychać. Sierż. sztab. Dagmara Komorowska z komisariatu w Jedlińsku nie wahała się ani chwili. Zatrzymała ruch uliczny i udzieliła dziecku pomocy.

 

Sierż, sztab. Dagmara Komorowska

 

 
Do zdarzenia doszło w Wielogórze na ul. Warszawskiej. - Jadąca ze swoimi dziećmi podczas dnia wolnego od służby dzielnicowa z Komisariatu Policji w Jedlińsku zatrzymała swój pojazd przed sygnalizacją świetlną. Na sąsiednim pasie zatrzymała się kobieta, która roztrzęsiona wysiadła z auta i zaalarmowała, że jej syn nie oddycha i sinieje. Policjantka powiedziała swoim dzieciom, że na chwilę je zostawi, po czym bez wahania zatrzymała ruch na drodze, a następnie zaczęła udzielać pierwszej pomocy chłopcu. M.in. udrożniła drogi oddechowe oraz ułożyła go w pozycji bocznej ustalonej. Dzięki szybko podjętym działaniom udało się przywrócić dziecku funkcje życiowe. Po odzyskaniu przez niego przytomności, kobiety zjechały na pobocze, gdzie oczekiwały na przyjazd pogotowia ratunkowego. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania, po których wróciło do domu - relacjonuje st. sierż. Kamil Warda z radomskiej policji.

- Zachowanie naszej koleżanki pokazuje, jak ważna jest znajomość zasad pierwszej pomocy, a jej zdecydowana i szybka reakcja miała ogromny wpływ na zdrowie i życie chłopca - podkreśla sierż. Warda.

kat

 

Tags