• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pomogą wypełnić PIT na… cmentarzu

14 marca 2011
Arka pomaga w wypełnianiu PIT-ów i prosi o przekazywanie na jej rzecz 1 proc. podatku dochodowego na... cmentarzu. Ale porad udziela także w dwóch, bardziej tradycyjnych miejscach - swoich siedzibach przy ul. Chrobrego i przy pl. Stare Miasto.

 Arka pomaga wypełniać PIT także w siedzibie przy pl. Stare Miasto - W administracji cmentarza przy ul. Limanowskiego pracuje księgowa i to do niej można się zwracać o pomoc - tłumaczy prezes stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka ks. Andrzej Tuszyński.

Ksiądz Tuszyński uważa, że mimo trwającej od wielu już lat kampanii przekazywania 1 proc. rocznego dochodu, cały czas wiedza ludzi na ten temat jest bardzo mała. - Rozmawiałem z wieloma osobami, zarówno starszymi, jak i młodszymi. Nie orientowali się, że jeśli nie wpiszą do PIT-a żadnego stowarzyszenia, to i tak te pieniądze automatycznie trafią do organizacji pożytku publicznego. A przecież lepiej, by zostały tu, w Radomiu - uważa szef Arki.

Dzięki Arce możemy wypełnić PIT przy ul. Chrobrego 5  we wtorki i czwartki od godz. 15, przy pl. Stare Miasto 2 w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9 i na cmentarzu przy ul. Limanowskiego codziennie (w godzinach pracy administracji).

(bdb)