Pożar drewnianego domu w Sołtykowie. Podejrzany o podpalenie został zatrzymany

17 stycznia 2023

Policjanci ze Skaryszewa zatrzymali 36-letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego w Sołtykowie. Mężczyzna był poszukiwany za inne przestępstwo. Usłyszał zarzuty i został osadzony w Areszcie Śledczym w Radomiu.

 

fot. KMP Radom

 

 
W niedzielę, 8 stycznia dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru drewnianego domu w Sołtykowie. W momencie wybuchu pożaru, w środku znajdował się 22-letni właściciel, który nie odniósł obrażeń. - Następnego dnia na dworcu PKP w Radomiu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skaryszewie zatrzymali podejrzanego o podpalenie, 36-letniego mieszkańca Radomia, który usiłował wyjechać z miasta. Oprócz zarzucanego czynu, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu - informuje sierż. szt. Kamil Warda z radomskiej policji.

36-latek usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia cudzej rzeczy. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Radomiu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Tags