Projekt „Retrospekcje. Powiat Radomski”. Pierwsze spotkanie w Bartodziejach

19 października 2021

Powiatowy Instytut Kultury w Iłży zaprasza na inaugurację projektu „Retrospekcje. Powiat Radomski”. Pierwsze spotkanie – na żywo i w internecie – zaplanowano na środę, 20 października na godz. 17. Temat to historia lokalnej oświaty.

 

fot. Materiały prasowe/PIK Iłża

 

- Razem z gminą Jastrzębia zapraszamy do wiejskiej świetlicy w Bartodziejach na "Retropopołudnie". Razem z mieszkańcami gminy opowiemy o historii tutejszej oświaty, pierwszych wiejskich szkołach, o trudnościach z jakimi przyszło się im mierzyć przed laty. Oczywiście nie zabraknie ciekawych archiwalnych zdjęć - zapowiada Renata Metzger, dyrektor PIK w Iłży.

W tym samym terminie na profilu PIK na FB i na stronie https://www.pik.radom.pl ruszy transmisja na żywo tego wydarzenia. Podczas spotkania uruchomiony zostanie także, stworzony przez PIK, profil na FB "Retrospekcje. Powiat Radomski". - Będą na nim umieszczane ciekawostki dotyczące historii powiatu i tworzących go gmin, dawne fotografie. Jeśli chcecie, by na profilu zaistniały i wasze zdjęcia, wspomnienia, nadsyłajcie je na adres: retrospekcje@pik.radom.pl albo na adresy gminnych bibliotek - zachęca dyrektor Metzger.

W centrum Jastrzębi można też oglądać plenerową wystawę archiwalnych zdjęć "Retrospekcje. Powiat Radomski". W kolejnych miesiącach wystawa odwiedzi inne gminy, biblioteki i centra kultury w powiecie radomskim. Ekspozycji towarzyszyć będą "Retropopołudnia", czyli spotkania na żywo w konkretnej gminie, o historii danej gminy i transmisje w internecie.

 

Tags