Radny PiS alarmuje: likwidują przedszkole przy Wernera. Wiceprezydent: to kompletna bzdura

23 listopada 2022

„Likwidacja siedziby przedszkola przy ul. Wernera! Czy wymaga remontu? Tak! Być może należy wybudować nowy budynek w tym miejscu. Ale nie likwidujmy przedszkola, nie przenośmy jego siedziby. (…) właśnie to proponuje wiceprezydent Kalinowska: przeniesienie siedziby z Wernera na ul. Kujawską (Borki) – alarmuje radny PiS Łukasz Podlewski. Miasto odpowiada: nie ma mowy o likwidacji!

 

Prezydent Kalinowska: Nie ma mowy o likwidacji! (fot. katarzynakalinowska/facebook)

 

Swoje wzburzenie rzekomą likwidacją placówki radny wyraził najpierw na antenie lokalnego radia, a potem na swoim profilu na Facebooku. Jako dowód na zamiary magistratu, Podlewski przywołuje projekt uchwały, który ma trafić na najbliższą, poniedziałkową sesję rady. Z jej uzasadnienia rzeczywiście wynika, że siedziba przedszkola ma być przeniesiona do nowo wyremontowanego budynku przy ul. Kujawskiej, ale... "Aby rozpocząć procedurę przeniesienia siedziby przedszkola konieczne jest podjęcie tzw. uchwały intencyjnej. (...) Obiekt przy ulicy Stanisława Wernera 34 nie pozwalał, aby placówka mogła poszerzać swoją ofertę edukacyjną. Jednocześnie zmiana lokalizacji na ulicę Kujawską 19 pozwoli na polepszenie bazy lokalowej przedszkola, z uwagi na fakt, że docelowo planowanych dziesięć oddziałów będzie funkcjonować w wyremontowanych pomieszczeniach" - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

I dalej: "(...) Budynek przy ul. Stanisława Wernera 34 nie zmieni swojej funkcji i będzie w nim nadal funkcjonować pięć oddziałów przedszkolnych Przedszkola Publicznego nr 12 w Radomiu".

Kłamie i manipuluje

Na odpowiedź miasta nie trzeba było długo czekać. Do zarzutów radnego Podlewskiego odniosła się podczas briefingu prasowego wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. - Kolejny raz przewodniczący klubu radnych PiS Łukasz Podlewski  kłamie i manipuluje, a w najlepszym razie wykazuje się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem Dziś na antenie jednej ze stacji radiowych poinformował, że chcemy zlikwidować przedszkole nr 12 przy ul. Wernera. To oczywiście totalna bzdura - mówiła wiceprezydent  uspakajając rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki oraz pracowników przedszkola. - Nie ma żadnych takich planów. Zapewniam, że to przedszkole jest bezpieczne. Proszę nie wierzyć radnemu, który zwyczajnie nie lubi radomskiej oświaty. Przypomnę tylko, że potrafił on głosować przeciwko przeniesieniu pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli, a także przeciwko powstaniu nowego przedszkola przy ul. Kujawskiej - kontynuowała Kalinowska.

To tylko zmiana techniczna

- Przedszkola przy Wernera i Kujawskiej to jedna placówka. Chcemy tylko dokonać technicznej zmiany polegającej na tym, że główną siedzibą Publicznego Przedszkola nr 12 będzie budynek przy Kujawskiej. Tylko tyle. Natomiast placówka przy Wernera nadal będzie funkcjonowała tak jak do tej pory, z tą samą kadrą i tą samą liczbą oddziałów - wyjaśniła Katarzyna Kalinowska. Zaapelowała do radnego Podlewskiego, by "nie uprawiał polityki opartej na kłamstwie, bo w ten sposób wywołuje tylko niepotrzebne niepokoje wśród nauczycieli i rodziców".

Łukasz Podlewski, w komentarzu do postu wiceprezydent Kalinowskiej upiera się, że projekt uchwały mówi o przekształceniu przedszkola "poprzez zmianę siedziby". "Wobec tego, gdzie znalazł Pan słowo "likwidacja", które wywołało niepokój wśród zainteresowanych? - pyta Katarzyna Kalinowska.

bdb

Tags