• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomiak Radom walczy o triumf w Fortuna 1 Lidze! Korona Kielce ostatnim rywalem

9 czerwca 2021

Radomiak Radom w ostatniej kolejce sezonu Fortuna 1 Ligi zagra z Koroną Kielce. Jeśli Radomiak wygra zapewni sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu i tym samym zostanie mistrzem rozgrywek. Porażka może jednak zepchnąć klub z Radomia poza najlepszą dwójkę.

 

fot.radomiak.pl

 

W Radomiu trwa odliczanie do końca sezonu Fortuna 1 Ligi. Upragniony awans do Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli Radomiak Radom pokona Koronę Kielce w ostatnim meczu sezonu, to bez względu na pozostałe rozstrzygnięcia będzie mógł świętować tytuł mistrza Fortuna 1 Ligi. Najważniejszy pojedynek ostatnich lat w Radomiu już w najbliższą niedzielę.

Radomiak ma komfort

Piłkarze Radomiaka są w dobrej sytuacji przed ostatnią kolejką. Nie muszą oglądać się na rywali i wszystko mają we „własnych nogach”. Zdobycie punktów u siebie z Koroną Kielce zamyka temat awansu. Radomiak Radom w oczach bukmacherów uchodzi za zdecydowanego faworyta tego pojedynku.

Bukmacher Fortuna, który jako pierwszy w Polsce otrzymał w 2012 r. zezwolenie na oferowanie zakładów online, na sukces gospodarzy przygotował kurs 1.55, na remis 4.70, a wygrana zespołu gości to kurs 5.30. Bukmacherzy są niemal pewni, że Radomiak Radom tego meczu nie przegra – kurs Fortuny na to że Radomiak wygra lub zremisuje wynosi jedynie 1.17.

Remis także da awans do Ekstraklasy. Przy takim wyniku Radomiak Radom będzie miał na swoim koncie 66 punktów. Bruk-Bet Termalica wówczas może wyprzedzić Radomiaka i zakończyć sezon mając 67 „oczek” na swoim koncie, ale już GKS Tychy nie zdoła wyprzedzić zespołu z Radomia. W tej chwili klub z Tychów traci trzy punkty do Radomiaka. Każda zdobycz punktowa sprawi więc, że Radomiak będzie poza zasięgiem trzeciego w tabeli GKS-u.

Przed ostatnią kolejką bukmacherzy wyliczyli szanse na awans wszystkich trzech klubów. Bukmacher Fortuna na zajęcie 1-2 miejsca przez Radomiaka przygotował kurs 1.01. Prawdopodobieństwo wygranej przez Radomiaka w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi ocenione zostało kursem 1.30. Nie trzeba dodawać, że na takie kursy nie mogą liczyć pozostałe kluby liczące się w grze o bezpośredni awans.

Radomiak Radom ma dobre wspomnienia z pierwszego meczu z Koroną. Jeszcze w 2020 roku obie ekipy spotkały się w Kielcach, a Radomiak wygrał 2:0.

Forma z minionych tygodni również przemawia za podopiecznymi Dariusza Banasika. Radomiak Radom w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi notuje serię czterech wygranych z rzędu. Rywale nie byli wcale łatwi. Będąca do pewnego momentu rewelacją rundy Sandecja, walczący wówczas o utrzymanie GKS Bełchatów czy pokonana w ostatniej kolejce Arka Gdynia. Do tego doszło jeszcze zwycięstwo nad Apklanem Resovią.

Tylko katastrofa może odebrać Radomiakowi awans do Ekstraklasy.

Awans będzie smakował wyjątkowo

Radomiak Radom do Fortuna 1 Ligi awansował po sezonie 2018/2019 i już w minionym roku otarł się o Ekstraklasę. W finale barażowych gier lepsza od Radomiaka okazała się jednak Warta Poznań. Beniaminek nie był faworytem bukmacherów, a jednak przez cały sezon dzielnie radził sobie w rozgrywkach i mógł zanotować dwa awanse z rzędu.

Być może jednak odroczenie awansu do Ekstraklasy wyjdzie Radomiakowi na dobre. Klub w tym sezonie udowodnił, że nie ma przypadku w wynikach z minionego sezonu.

Radomiak Radom na grę na najwyższym szczeblu czeka od dawna. Ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej Radomiak występował w sezonie 1984/1985. Po 36 latach czas powrócić na salony polskiego futbolu klubowego!

Fortuna posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. U bukmachera Fortuna można wnosić zakłady w sposób zgodny z polskim prawem. Zawieranie zakładów w firmach bukmacherskich działających nielegalnie jest zakazane, a konsekwencje w postaci wysokich kar finansowych może ponieść także uczestnik nielegalnej gry. Hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie! Hazard dla osób pełnoletnich.

 

Tags