„Radomskie” i Klubowe” to też przemysłowe symbole Radomia. Papierosy wśród symboli miasta

7 sierpnia 2022

Tym razem są to produkowane niegdyś w Radomiu… papierosy. To też przemysłowy symbol miasta i musiał się on pojawić na ulicach miasta – uznali społecznicy. Radomskie, Stołeczne, Klubowe i inne dołączyły do pozostałych produktów wytwarzanych w radomskich fabrykach i w miniaturowej formie ulokowanych w przestrzeni publicznej.

 

Na zdjęciu: pomysłodawcy - Sebastian Pawłowski i Maciej Stępnikowski oraz Philippe Bonnin, prezes Imperial Tobacco Polska Manufacturin

 

Tym razem jednak wyroby tytoniowe, nie pojawiły się jak np. maszyna do pisania, buty z Radoskóru, czy telefony z RWT w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego, ale dzięki współpracy z prywatną firmą Imperial Tobacco Polska Manufacturin, która odpowiedziała pozytywnie na wniosek inicjatorów: Sebastiana Pawłowskiego i Macieja Stępnikowskiego.

"Papierosy leżą na parapecie przy wejściu do fabryki przy ul. Tytoniowej, stanęły z okazji 100- lecia fabryki i dołączają do Symboli Radomia. (...) Dziękujemy za udział w projekcie i zachęcamy kolejne firmy do włączenia się" - piszą wnioskodawcy na FB.


kat

.