• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rusza drugi etap rozbudowy dróg krajowych przez Kozienice. Będzie zmiana organizacji ruchu

5 maja 2021

GDDKiA rozpoczyna drugi etap rozbudowy dróg krajowych na przejściu przez Kozienice. Od czwartku, 6 maja planowane jest wprowadzenia w dwóch etapach czasowej organizacji ruchu. Najprawdopodobniej potrwa ona około dwóch miesięcy.

 

fot. GDDKiA Warszawa

 

W pierwszym etapie, podczas przebudowy ul. Radomskiej na odcinku od ul. Głównej do ul. Wójcików (wraz z lewą stroną skrzyżowania) obowiązywać będzie ruch wahadłowy. W w takcie budowy drogi objazdowej (ul. Głównej) od skrzyżowania z DK79 do skrzyżowania z ul. Złotą będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Wybudowany zostanie tymczasowy przejazd przez linię kolejową.

W drugim etapie podczas przebudowy ul. Radomskiej na odcinku od ul. Głównej do ul. Wójcików (wraz z prawą stroną skrzyżowania) obowiązywać będzie ruch wahadłowy. W takcie budowy drogi objazdowej (ul. Głównej) od ul. Złotej do skrzyżowania DK79 z ul. Główną/Spacerową przejazd będzie możliwy tylko dla mieszkańców, służb komunalnych i ratowniczych.

- W trakcie realizacji robót wykonawca rozbierze istniejącą nawierzchnię i chodniki. W efekcie finalnym powstanie nowa konstrukcja drogi wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, nowy przejazd przez linię kolejową. Przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna - wylicza Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA w Warszawie.

Przetarg na projekt i rozbudowę DK79 przejście przez Kozienice – odcinek II wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wartość zadania to około 46,6 mln zł, a termin zakończenia przypada na koniec października tego roku. - Zadaniem wykonawcy jest rozbiórka istniejącej nawierzchni oraz chodników, wybudowanie nowej konstrukcji jezdni wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, przejazd przez linię kolejową - wyjaśnia rzeczniczka.

kat, bdb

 

Tags