Sebastian Murawski nie jest już dyrektorem radomskiego pośredniaka. Starosta zwolnił go dyscyplinarnie

19 czerwca 2024

Kadrowe trzęsienie ziemi w Powiatowym Urzędzie Pracy. Starosta radomski Waldemar Trelka zwolnił dyscyplinarnie Sebastiana Murawskiego, dyrektora pośredniaka. Były już szef PUP na razie milczy, ma odnieść się do sprawy w najbliższych dniach.

 

Waldemar Trelka (po prawej) i Sebastian Murawski (fot. archiwum)

 

"Podjąłem dziś niełatwą, ale konieczną decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu stosunku pracy z panem Sebastianem Murawskim, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu w trybie art. 52 Prawa pracy (zwolnienie dyscyplinarne).

Ma to związek m.in. z wynikami okresowej kontroli wewnętrznej w PUP. Wykazała ona naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz inne nieprawidłowości. Kolejny audyt w PUP właśnie trwa, a wstępne ustalenia wskazują na możliwe kolejne naruszenia przepisów.

Wobec powyższego, jak również z uwagi na brak współpracy dyrektora przy wyjaśnieniu całej sytuacji, postanowiłem rozwiązać z nim umowę o pracę w takim właśnie trybie" - napisał starosta Trelka na swoim profilu na Facebooku.

Sebastian Murawski był dyrektorem PUP w Radomiu od czerwca 2020 r. Zajął miejsce związanego z PSL-em Józefa Bakuły, którego starosta, polityk Prawa i Sprawiedliwości, odwołał ze stanowiska w trybie pilnym. Powodem był m.in. lekceważący stosunek Bakuły do przedsiębiorców, którzy zabiegali w okresie pandemii o pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej. Na stronie internetowej PUP ukazała się nawet informacja, "aby przedsiębiorcy nie pisali, nie dzwonili, nie pytali i nie przeszkadzali, bo urzędnicy nie mają dla nich czasu" - mówił wtedy zbulwersowany Waldemar Trelka. Bakuła odwołał się do sądu pracy, ale ten nie przyznał mu racji i nie nakazał powrotu na dotychczasowe stanowisko.

bdb