Śmierć na komisariacie w Pionkach. Prokuratura: kobieta zmarła z powodu ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej

13 października 2021

Przyczyna śmierci kobiety, która zmarła na komisariacie policji w Pionkach, miała charakter zdrowotny – to wstępny wynik sekcji zwłok, którą przeprowadzono w zakładzie medycyny sądowej w Warszawie. Oznacza to również, że wobec 46-latki nie użyto paralizatora.

 

 

Chodzi i zdarzenie w ubiegłego tygodnia. Jak informowała nas radomska policja, w nocy z wtorku na środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu na drodze S7 w gminie Wolanów kierującej, której jazda mogła wskazywać na to, że jest pod wpływem alkoholu. Przybyły na miejscu patrol potwierdził, że od kierującej wyczuwalna jest woń alkoholu, a jej zachowanie może wskazywać, ze jest pod jego wpływem. W związku z popełnionym przestępstwem kobieta została zatrzymana, pobrano jej krew do badań na zawartość alkoholu i została przewieziona do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Pionkach, gdzie po badaniu lekarskim została osadzona. Po około 15 godzinach stałego pobytu w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, kobieta zmarła.

Przypomnijmy: świadkowie zatrzymania Magdaleny M. na "siódemce" twierdzili, że policjanci mieli użyć wobec niej paralizatora. Zatrzymana miała wtedy stracić przytomność, ale nie udzielono jej pomocy.

- Wstępne wyniki wykazały, że na ciele pokrzywdzonej nie ujawniono obrażeń mechanicznych, które miałyby mieć wpływ na jej zgon, natomiast obraz sekcyjny wykazał cechy ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej u osoby z rozległym ogniskiem martwicy mięśnia sercowego. Tak więc wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że przyczyna zgonu miała charakter zdrowotny, natomiast ostateczna przyczyna zostanie określona po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych i toksykologicznych - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w radonu Agnieszka Borkowska.

Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

bdb

Tags