Smirnoff na lewo

23 sierpnia 2007
Na gorącym uczynku zatrzymali funkcjonariusze CBŚ z Radomia i  Katowic „specjalistów” w wyrabianiu i sprzedaży alkoholu otrzymywanego z oczyszczonego rozcieńczalnika spirytusowego.


Czytery osoby zatrzymano w Katowcicach i Sosnowcu, gdy odbierały przygotowane dla nich znaki akcyzy, zakrętki różnego rodzaju hologramów. - Byli tak zaskoczeni, że jeden z nich wyrzucił telefon komórkowy – mówi rzecznik KWP w Radomiu Tadeusz Kaczmarek.

Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, garaży i pojazdów funkcjonariusze odnaleźli ponad 20 tys. sztuk sfałszowanych polskich znaków akcyzy, 90 tys. sztuk hologramów i 35 tys. zakrętek na wódki Bols, Smirnoff, Soplica, Sobieski. Zabezpieczono też dwie komputerowe malowarki do nanoszenia na zakrętki logo różnego rodzaju wódek.

- Zatrzymani to mieszkańcy Katowic i Sosnowca, w wieku od 20 do 41 lat, w tym jedna kobieta. Działali w ramach zorganizowanej grypy przestępczej  - dodaje Kaczmarek. - Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano areszt tymczasowy na trzy miesiące, wobec innego dozór policyjny.