Sobota w MOK Amfiteatr. Będą warsztaty pięknego pisania świątecznych kartek i spotkanie z himalaistą

9 grudnia 2022

Na dwa wydarzenia zaprasza w sobotę, 10 grudnia Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr. O godz.15 przy ul. Daszyńskiego 5 odbędą się zajęcia „Święta na warsztacie: Życzenia pięknie pisane”, a o godz. 18 przy Parkowej 1 radomianin Karol Adamski opowie o wyprawie na Manaslu i najwyższych na świecie wulkanach.

 

fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr

 

Podczas trzygodzinnych warsztatów będzie okazja do stworzenia świątecznych, kaligrafowanych kartek. Uczestnicy spotkania nauczą się techniki pisania i poznają dekoracyjny alfabet i zdobienia. W czasie warsztatów powstaną kreatywne, bożonarodzeniowe życzenia, które za pomocą technik kaligrafii zostaną umieszczone na kartkach. Wykonane własnoręcznie prace uczestnicy zabiorą do domu.

Warsztaty familijne, przeznaczone dla dzieci od 11. roku życia wraz z opiekunami.

Bilety wstępu: 30 zł (pojedynczy); 60 zł (rodzinny). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę można również kupić w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką).

Radomianin na najwyższych szczytach świata

fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr

 

Gościem spotkania będzie Karol Adamski, radomski alpinista, himalaista i przewodnik górski z wieloletnim doświadczeniem, który niedawno wrócił z wyprawy na himalajski szczyt – Manaslu. Podczas rozmowy będzie można usłyszeć historie z próby zdobycia tej niełatwej góry – ekspedycja była pełna wyzwań i to o nich opowie gość spotkania. Słuchacze poznają także opowieści o ekspedycji na jedne z najwyższych na świecie ekwadorskie wulkany. Rozmowa zostanie wzbogacona o fotografie i filmy z wypraw.

Spotkanie poprowadzi Anna Dudziak, pasjonatka gór wszelakich – eksploruje polskie, niższe i wyższe szczyty i zaczytuje się w różnorodnej górskiej literaturze. Pomysłodawczyni pierwszego w Radomiu Festiwalu Górskiego.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Tags