Specjalnie wprowadzali swoje samochody w poślizg. Sąd ich ukarał (WIDEO)

1 listopada 2022

Oko kamery za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zarejestrowało jak kierowcy celowo wprowadzali swoje pojazdy w poślizg. Sąd ukarał „driefterów” finansowymi grzywnami. Policjanci ujawnili te przypadki wykorzystując system monitoringu ICam stosowany w rożnych sytuacjach, również do nadzorowania miejsc niebezpiecznych.

 

 

 

- Policjanci radomskiej drogówki we współpracy z funkcjonariuszami wydziału prewencji KWP w Radomiu z użyciem mobilnego systemu monitoringu ICam - mobile HD  zarejestrowali jak trzech kierowców celowo wprowadziło pojazdy w poślizg boczny, czym stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na podstawie nagrania policjanci ustalili sprawców tych wykroczeń. Obu młodym mężczyznom policjanci zatrzymali prawa jazdy i skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Karą grzywny po 2,5 tys. zł Sąd Rejonowy w Radomiu ukarał "drifterów" oraz orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku. Na właściciela trzeciego pojazdu, którym popełniono wykroczenie, za niewskazanie kierowcy funkcjonariusze z prewencji nałożyli mandat w wysokości 5 tys. zł - informuje sierż. sztab. Kamil  Warda z KMP w Radomiu. Jak dodaje, ostatnio policja coraz częściej otrzymuje zgłoszenia, również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że duże parkingi sklepowe, traktowane są przez niektórych kierowców jako tor wyścigowy. - Zgłoszenia dotyczą nielegalnych wyścigów samochodowych oraz driftowania. Takim zachowaniem kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, takie zachowanie zakłóca spokój okolicznych mieszkańców - podkreśla Kamil Warda. Zapewnia, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego radomscy policjanci kontrolują te miejsca i reagują na popełnianie wykroczenia.

Sprzęt, który został wykorzystany do zarejestrowania tych zdarzeń to system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję do komputera. Dzięki bardzo wysokiej mobilności kamery, każdego dnia może pracować w innym obszarze obserwacji. Nie wymaga żadnego okablowania, a nawet żadnego zasilania zewnętrznego. System monitoringu ICam – mobile HD może być zastosowany tam, gdzie nie przewidziano jeszcze infrastruktury telekomunikacyjnej czy okablowania. ICam został wyposażony w kamerę noktowizyjną, która sprawdza się również w ciemnych i trudno dostępnych miejscach.

kat

 

 

 

Tags