Spotkanie autorskie w bibliotece. O Putinie i Rosji z Krystyną Kurczab-Redlich

25 kwietnia 2022

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza we wtorek, 26 kwietnia o godz. 17 na spotkanie wokół dwóch – niezwykle aktualnych – książek: „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” oraz „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Maciej Zieliński.

 

Krystyna Kurczab-Redlich (fot. Materiały prasowe/MBP Radom)

 

Krystyna Kurczab-Redlich - znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz, jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny? Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina" (Wydawnictwo W.A.B.).

 „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie", to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od spraw Wschodu: Krystyną Kurczab-Redlich, Wojciechem Jagielskim, Wacławem Radziwinowiczem, Wojciechem Góreckim, Pawłem Reszką, Piotrem Pogorzelskim, Maciejem Jastrzębskim, Ziemowitem Szczerkiem, Jackiem Hugo-Baderem, Andrzejem de Lazarim, Adamem Danielem Rotfeldem i Tadeuszem Klimowiczem.

Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki wraz ze swoimi rozmówcami szukają odpowiedzi na pytania o to, co działo się ze Wschodem od momentu rozpadu Związku Radzieckiego i o to, co dzieje się teraz: o przyczynę, podglebie wojny i napięć między Rosją i Ukrainą, których początkiem były wydarzenia z 2013 roku na kijowskim Majdanie, a potem – w 2014 roku – aneksja Krymu i wojna w Ukrainie, która trwa do dziś.

Tags