Straż Miejska kontroluje jakość powietrza w Radomiu. Na ul. Katowickiej i na Kapturze spalano niedozwolone odpady

24 stycznia 2023

Kontrole, w tym także przy użyciu drona, prowadzone stale przez Straż Miejska ujawniły kolejne przypadki spalania w piecach niedozwolonych materiałów. Na ul. Katowickiej były to lakierowane i plastikowe opakowania oraz pojemniki po suplementach diety, a na Kapturze odpady plastikowe, elektronika oraz odpady zielone.

 

fot. Straż Miejska Radom

 

W miniony czwartek (19 stycznia) dyżurny Straży Miejskiej skierował patrol referatu ochrony środowiska na ulicę Katowicką, gdzie mieszkańcy uskarżali się na duże zadymienie i gryzący dym. W wyniku kontroli strażnicy wytypowali budynek, gdzie znajduje się źródło znacznego zanieczyszczenia powietrza. W trakcie kontroli ujawniono w piecu żeliwnym wypalanie lakierowanych i plastikowych opakowań oraz pojemników po suplementach diety.

Z kolei w piątek 20stycznia strażnicy ROŚ kontrolowali jakość powietrza przy użyciu drona w dzielnicach Kaptur i Janiszew. Podczas kontroli zauważono znaczne zadymienie czarnym gryzącym dymem okolic ulicy Janiszewskiej. W tym samym czasie do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące właśnie tego zadymienia. Strażnicy udali się na miejsce i potwierdzili interwencję. Ujawnili duże ognisko, a w nim wypalane odpady plastikowe, elektronikę oraz odpady zielone.

- Strażnicy miejscy wyposażeni między innymi w Bezzałogowy Statek Powietrzny (BSP) regularnie patrolują nasze niebo i sprawdzają stan jakości powietrza w Radomiu. Kontrole odbywają się w miarę możliwości codziennie w różnych rejonach miasta i mają na celu oddziaływanie prewencyjne. Chcemy, by powietrze w naszym mieście było jak najczystsze - zapewnia Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

kat

 

Tags