• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strażacki piknik po raz trzynasty

15 czerwca 2019

Już po raz trzynasty radomscy strażacy zapraszają do zabawy podczas Pikniku Strażackiego, który odbędzie się w niedzielę,16 czerwca w godzinach 14-18 na placu Corazziego przy Urzędzie Miejskim. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

020515straz500_01

Fot. archiwum

Pikniki strażackie na dobre wpisały się w kalendarz radomskich wydarzeń. Podczas pikników strażacy w ciekawy sposób przekazują wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w domu, pracy czy na wakacjach.

W poprzednich edycjach można było między zobaczyć akcję ratowniczą podczas wypadku samochodowego. Widzowie obejrzeli widowiskowy pokaz gaśniczy płonącego auta i płonącego oleju.

- Dzięki takim pokazom na własne oczy można zobaczyć, co może się stać, jeśli w nieodpowiedni sposób w domu będziemy gasić rozgrzany olej. Dlatego zależy nam, aby podczas takich pikników przekazać mieszkańcom wiedzę, jak się w takich sytuacjach zachować - mówi Konrad Neska, rzecznik radomskich strażaków.

Pomiędzy pokazami organizatorzy przeprowadzają konkursy dla małych i dużych z nagrodami.

Podczas tegorocznego pikniku najmłodsi po raz kolejny będą mogli wypróbować cieszący się w ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem strażacki tor przeszkód.

Na odwiedzających piknik czekać będzie wiele atrakcji, między innymi wystawa zabytkowych oraz nowoczesnych samochodów strażackich, pokazy akcji gaśniczych i ratowniczych, nauka udzielania pierwszej pomocy. Będzie też możliwość wypróbowania własnych sił w zawodzie strażaka czy wejścia do strażackich wozów.

Na piknik zapraszają: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Echo Dnia oraz partnerzy.

Początek w niedzielę, 16 czerwca o godz. 14 na Placu Corazziego przy Urzędzie Miejskim.

kat

Tags