• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strefa Komfortu w Elektrowni. Na warsztaty graficzne zaprasza Hekla Studio

2 sierpnia 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Strefy Komfortu; to warsztaty z Hekla Studio, które odbędą się w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 15. Dzisiaj rozpoczynają się zapisy.

 

fot. Materiały prasowe/Elektrownia

 

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży (od 16 lat) oraz dorosłych.

Podczas letnich warsztatów z ilustracji uczestnicy będą tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. -  Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia przeniosą nas do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą nam vintage widokówki oraz wielobarwne wycinane elementy, które stworzymy sami podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi) - zachęcaja organizatorzy.

Hekla Studio to dwie graficzki: Paulina Oknińska i Monika Proniewska. Studio zajmuje się projektowaniem graficznym (plakatów, książek, artbooków, okładek) oraz ilustracją. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynach „KukBuk”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction – nieregularnik reporterski”. W pracy projektowej Hekla Studio wykorzystuje różnorodne techniki plastyczne z użyciem papieru: kolażu, odręcznie rysowanych wzorów, malowanych gradientowych kształtów. Prywatnie graficzki to fascynatki wulkanów, roślinności i japońskich książek.

Zapisy na zajęcia od dzisiaj, 2 sierpnia w godz.8-16, pod numerem 505 38 28 24. Cena 10 zł od osoby.

Informacje pod nr tel. 48 383 60 77, 48 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

 

 

Tags