Stypendia od premiera

18 października 2007
- To wy będziecie elitą tego kraju! - mówił do zgromadzonej w Resursie Obywatelskiej młodzieży, która odbierała stypednia prezesa Rady Ministrów – wicewojewoda mazowiecki Cezary Pomarański. Kasia Nowak cieszy się z wyróżnienia


Stypendia wręczono dziś po raz dziesiąty; pierwsze przyznano w 1997 r. Odebrało je wtedy ponad 3 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku nagrodzono ponad 4 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego 70 to młodzież z Radomia i regionu radomskiego. Wyróżnienia dostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższą średnią lub wykazują się szczególnymi uzdolnieniami przynajmniej z jednego przedmiotu, ale z pozostałymi też dobrze sobie radzą. Wielu z nich odbierało nagrodę po raz kolejny. 

Wśród laureatów znalazła się młodzież z radomskich liceów, szkół technicznych, muzycznych, ale także m.in z: Sienna, Przysuchy, Solca nad Wisłą, Kozienic i Zwolenia. Młodzi, zdolni ludzie nie kryli wzruszenia odbierając z rąk wicewojewody Cezarego Pomarańskiego i wicekuratora oświaty Jerzego Jona, dyplomy podpisane przez premiera.

Jedną z nagrodzonych jest Katarzyna Nowak, uczennica II klasy LO w Iłży. - To moja pierwsza nagroda, mam nadzieję, że nie ostania. Bardzo miło jest być najlepszą, to docenienie mojej ciężkiej pracy i wysiłku. Pracowałam na to stypendium cały rok – mówi Kasia. Uczy się w klasie o profilu biologiczno chemicznym, bo to właśnie chemia najbardziej ją interesuje. Swoją przyszłość wiąże właśnie z tym przedmiotem. - Na razie nie myślę jeszcze o studiach, bo na to przyjdzie pora. Teraz najważniejsza jest matura – przekonuje.