Świąteczny Jarmark na placu Jagiellońskim. Na finał będzie wigilia i Skaldowie

17 grudnia 2022

Na placu Jagiellońskim trwa Jarmark Świąteczny. Możemy tu nie tylko kupić ozdoby choinkowe, czy potrawy, ale także  obejrzeć występy m.in. szczudlarzy, żonglerów, akrobatów i grup muzycznych. Będą też warsztaty w Galerii Słonecznej i zimowe zabawy. Kulminacyjny punkt to niedzielna wigilia dla mieszkańców i koncert Skaldów.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

PROGRAM

Sobota (17 grudnia)

11.00 – start Jarmarku Świątecznego.
12.00 – występ Grupa Locomotora. Plac Jagielloński zostanie zaczarowany przez szczudlarzy, żonglerów i akrobatów, którzy wkręcą was w uliczny performance. Zaproszą na radosny mini spektakl w klimacie klaunady wzbogacony o efekty świetlne z wykorzystaniem ledów oraz zimnych ogni.
13.00 – prezentacje podopiecznych Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
15.00 – występ Grupy Locomotora.
15.00 – warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Animatorzy z MOK Amfiteatr zapraszają na zajęcia do Galerii Słonecznej.
15.30 – zimowe zabawy z Madagaskarem. Najmłodsi goście Jarmarku zostaną porwani do zabawy przez pomysłową i pełną spontaniczności grupę animatorek.
16.30 – koncert Grupy Flying Jazz Band. Radomska grupa wokalistów i instrumentalistów występujących w celu, by wspólnie cieszyć się muzyką. Zaprezentują wyjątkowe aranżacje świątecznych utworów i nie tylko…
18.00 – występ Grupy Locomotora. Wyjątkowy pokaz uświetnią zimnymi ogniami.

Niedziela (18 grudnia)

11.00 – start Jarmarku Świątecznego.
11.30 – występ Grupy Locomotora. Plac Jagielloński zostanie zaczarowany przez szczudlarzy, żonglerów i akrobatów, którzy wkręcą Was w uliczny performance. Zaproszą na radosny mini spektakl w klimacie klaunady wzbogacony o efekty świetlne z wykorzystaniem ledów.
12.00 – koncert muzyczny. Na scenie wystąpi Olga Nawara z zespołem.
13.00 – występ Grupy Locomotora.
13.30 – zimowe zabawy – animacje dla dzieci z Madagaskarem. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku Świątecznego zaproszeni zostaną do udziału w tańcach i lokomotywie dookoła świata. Odwiedzi ich także Tygrys Tadek.
14.30 – konkurs na najładniej ubraną choinkę dla radomskich szkół i przedszkoli.
15.00 – msza święta w radomskiej katedrze, której przewodniczyć będzie ordynariusz radomski, bp Marek Solarczyk.
15.00 – warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Animatorzy z MOK Amfiteatr zapraszają na zajęcia do Galerii Słonecznej.
15.45 – Świetlna Parada Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso. Muzycy przemaszerują z Placu Corazziego na Plac Jagielloński. Będzie świetliście, głośno i wesoło!
16.00 – zakończenie konkursu na najładniej ubraną choinkę i wręczenie nagród.
16.30 – Gwiazdka dla Mieszkańców. Kulminacyjny punkt Jarmarku Świątecznego. Po życzeniach świątecznych będzie możliwość skosztowania tradycyjnych potraw. O wyjątkowość chwili zadbają performerzy z Grupy Locomotora, a radomscy sportowcy przekażą najmłodszym gościom upominki.
16.45 – Świąteczny pokaz Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.
18.15 – koncert finałowy Jarmarku Świątecznego. @skaldowie, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów zaprezentuje autorskie utwory świąteczne (jak np. “Z kopyta kulig rwie”), kolędy i swoje największe przeboje.

 

Tags